+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve İşletim Sistemleri Forumunda BitMeter OS Linux Konusunu Okuyorsunuz..
 1. AciLForum
  Moderators

  BitMeter OS Linux

  BitMeter OS (Linux) Hakkında


  Nitelikleri;
  Sürüm : 0.7.3
  Boyut : 303 Kb
  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
  Dil : Ingilizce
  İşletim Sistemi : Linux X11
  Üretici Firma : Rob Dawson
  Tanıtım;
  BitMeter OS internet tarayıcısı içerisinde çalışan bir internet trafik kontrol yazılımıdır. İndirme ve yükleme geçmişi, o an ki internet hızını hem grafiksel hem de sayısal olarak görüntüleyebilir.

  Program kurulduktan sonra internet tarayıcınızı açarak otomatik olarak çalışmaktadır. Masaüstündeki veya başlat menüsündeki simgesine tıklayarak da çalıştırılabilen program internet tarayıcınız kapatılsa bile arka planda çalışmaya devam eder ve siz tekrar açtığınızda mevcut bilgileri görüntüleyebilir.

  BitMeter OS hem grafiksel hem de sayısal olarak indirme ve gönderme hızını görüntüleyebilir. Ayrıca indirme ve gönderme miktarlarını da gösterebilir. Hız bilgisi istenildiği taktirde tarayıcı başlık çubuğunda da görüntülenebilir.

  BitMeter OS hesaplama aracı ile bir dosyayı ne kadar sürede indirebileceğinizi hesaplayabilir. Bunun için mevcut hızınızı kullanabilir veya siz manuel olarak hız girişi yapabilirsiniz.

  Program günlük, aylık, yıllık ve toplam olarak internet kullanım miktarınızın istatistiğini tutabilir. Ayrıca dakika, saat veya gün olarak kullanım istatistiğinizi grafiksel olarak gösterebilir.

  Programın en güzel özelliklerinden biri RSS besleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde RSS okuyucunuz ile otomatik olarak bilgi alabilirsiniz. Bu özellik bilgisayar başında olmasanız bile size bilgi iletmektedir. Ayrıca herhangi bir bilgisayardan RSS okuyucunuza bağlanarak internetinizin ne kaadr kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

  BitMeter OS'ın bir diğer özelliği alarm özelliğidir. Bu özellik ile belirlediğiniz indirme ve/veya gönderme miktarı aşıldığında sizi uyarabilir.

  Program arayüzü istenildiği taktirde Preferences menüsü altından kişiselleştirilebilir. Bu menü altında grafik renk seçenekleri, birim değişikliği bölümü, RSS beslemesi, güncelleme sıklığı gibi ayarlamalar yapılabilir.

  http://codebox.org.uk/downloads/bitmeteros/linux
 2. Acil

  BitMeter OS Linux isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder