+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve İşletim Sistemleri Forumunda Eee PC 1011 PXD ve 1015 PX modelleri Ubuntu yüklü olarak gelmeye hazırlanıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Eee PC 1011 PXD ve 1015 PX modelleri Ubuntu yüklü olarak gelmeye hazırlanıyor

  Eee PC 1011 PXD ve 1015 PX modelleri hakkında bilgi  Asus'un Eee PC'lerini dileyenler artık Ubuntu yüklü olarak satın alabilecekler. Windows lisans ücreti olmayacağı için Ubuntulu modeller daha uygun fiyatlı olacak.
  ASUS'un Linux ile ilgili planları daha önce gün yüzüne çıkmış ancak daha sonraları herhangi bir ses çıkmamıştı. Son gelen haberlere göre ise, Eee PC 1011 PXD ve 1015 PX modelleri Ubuntu yüklü olarak gelmeye hazırlanıyor. Daha önce Xandros ile Ubuntu yüklü makinelerin Linux'u daha geniş kitlelere yayma çabasına tanık olmuştuk.

  Detaylar Neler?

  The Inquirer'a konuşan yetkililer, Ubuntu'nun Windows'a rakip olmaya çalışacağını, diğer Linux distrübütörlerine karşı olmayacağını açıkladı.

  Atom işlemcili netbooklar zaten basit gündelik işler için tasarlanmış olduklarından Ubuntu ile de herhangi bir eksiklik yaşatmadan rahatça çalışabiliyorlar. Tabi Windows lisansı ücreti maliyetten düşüleceği için diğer modellere göre bir miktar fiyat avantajı da sağlayabiliyorlar.

 2. Acil

  Eee PC 1011 PXD ve 1015 PX modelleri Ubuntu yüklü olarak gelmeye hazırlanıyor isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder