+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve İşletim Sistemleri Forumunda Pardus ne olacak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HaKHaN
  Özel Üye

  Pardus ne olacak

  Pardus Hakkında Kısa Bilgi

  Edindiğimiz bilgilere göre;
  Pardus'a büyük emek vermiş olan ekip lideri Erkan Tekman'ın geçtiğimiz günlerde istifa etmesinin ardından, geleceği hakkında olumsuz iddiaların gündeme gelmesiyle zor günler geçiren proje, yeniden yapılanma içerisine girmiş durumda.

  Söylentiler arasında, projenin sonlandırılması bile geçiyordu. Oysa Pardus'ta Proje Yöneticisi olarak çalışan Ekin Meroğlu'nun paylaştığı bilgilere göre bu seçeneğin ciddiye bile alınmadığı, ancak yaşanan gelişmelerden sonra ciddi bir revizeye gidildiğini öğrendik.

  Değişim içerisinde yapılan ilk önemli hareket, idari karar ile projenin TÜBİTAK Bilişim Teknolojileri Enstitüsü'ne bağlanmış olması.

  Her şey bu çalıştayda belli olacak

  İkinci önemli değişiklik ise Pardus'un geleceğini masaya yatırmak için bir çalıştay düzenlemek. Geniş katılımın sağlanacağı bu oarganizasyonda, farklı görüşlerin alınması sağlanacak. Etkinliğe dair bilgiler, Bilişim Teknolojileri Enstitüsü tarafından açıklanacak.

  Çalıştay sonrasında alınan kararlar doğrultusunda ise Pardus'un organizasyon yapısı yeniden şekillenecek ve diğer uygulamalar hayata geçirilecek.

  Ekin Meroğlu, konuyla ilgili olarak "Önümüzde yoğun ve projenin geleceği açısından önemli bir süreç var. Bu tip bir yeniden yapılanma süreci doğası gereği çok hızlı işleyemiyor, bu nedenle çalıştay ve sonrasındaki süreçte Pardus camiasından biraz daha sabırlı olmasını istemek durumundayız. Çalıştayın en kısa zamanda gerçekleştirilerek yeni yol haritası üzerinde çalışılmaya başlanması bizim de en büyük dileğimiz." dedi.
 2. Acil

  Pardus ne olacak isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder