+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Afrika Gri Papağanı hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Afrika Gri Papağanı hakkında bilgi

  Afrika Gri Papağanının özellikleri
  Bu yazımızda sizlere afrika gri papağanının özelliklerinden, bakımından, beslenmesinden ve üremsinden bahsedeceğiz.

  Temel Özellikleri
  En iyi bilinen ve en yetenekli papağanlardan biridir. Evlerde beslenen Afrika grisi, geçmiş yıllarda gittikçe artan miktarda üretilmişlerdir.

  Eğer bir ev kuşu arıyorsunuz, bu genellikle iyi seçilmiş, elde yetiştirme bir kuş anlamına gelir. İşte, Afrika gri papağanı sizin için muhteşem bir arkadaş olabilir, üstelik siz aldıktan yaklaşık altı ay sonra da konuşmaya başlayabilir.

  Beslenme ve Barınma
  Topaklar, meyva ve yeşil gıdayla güçlendirilmiş kaliteli papağan karışımı verilebilir.

  Bu papağanlar bilhassa gürültücüdürler, dolayısıyla kuşhane ya da evde barındırabilirsiniz. Yetişkin kuşların, kuşhanede uysal olmaları beklenmemelidir.

  Eğer degısken iklimli bir yerdeyseniz, papağanınız da kışları dışarıda kalmaya alışkın değilse, ilk kış için ılıtılmış bir kuş odasına koyulmalıdır.

  Üreme
  Çiftlere sağlam bir folluk verilmelidir. Afrika gri papağanlarının üretilmesinde uygunluk çok önemlidir. Daha önce yuvalamış ya da zamanlarını bir arada geçiren ve gagaları ile birbirlerinin tüylerini düzelten çiftleri seçmek gerekir.

  Erkek kuşlar, bazen daha koyu sırtları ile ayırt edilebilir, fakat bu aynı zamanda kuşların kökenini gösterir. üreme sezonunda, çiftleri ayrı bir yerde barındırmak iyidir.
 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Afrika Gri Papağanı hakkında bilgi


  Papağan Cinsleri

  Erkek kuşlar, bazen daha koyu sırtları ile ayırt edilebilir, fakat bu aynı zamanda kuşların kökenini gösterir. üreme sezonunda, çiftleri ayrı bir yerde barındırmak iyidir.

  Diğer Adları: Psittacus Erithacus
  Ortalama Boy: 32.5 cm

  Ortalama Ömür: 50 yıl

  Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir.

  Üreme: Kuluçka 29 gün sürer, tüylenme 90 gün sonra olur.

  Genç Kuşlar: İrisleri koyudur.

  Ayırt Edici Özellikleri: Gözler: Erişkinlerin sarı göz rengi genç kuşun koyu göz renginden ayırt ettirir. Tüyler: Grinin tonu mattan koyuya kadar değişir. En açık renkli olan kuşlar 'gümüşler' olarak bilinir. Kuyruk: Afrika gri papağanlarının mat maron renkli kuyruğu ile ayırt edilen Timmeh türü (P. E. Timmeh) hariç daima kırmızı kuyruğu vardır.

+ Yorum Gönder