+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda kanaryanın beslenmesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  kanaryanın beslenmesi


  Kanaryanın beslenmesi nasıl olur
  Doğada yaşayan her canlı gibi kanaryada tertipli ve dengeli beslenmeden yoksun bırakılırsa bunun tesirleri görülür. kanaryalarımızın sağlıklı uzun ömürlü olmaları için vücut ihtiyaçlarına ve alışkanlıklarına ideal olarak yeterli oranda ve temiz beslenmesi gerekmektedir.

  doğada yaşayan kuş mevsimlere göre bulduğu yiyeceklerle beslenir, gereksinimi olan şeyi yer, istemediğini yemez yani bir seçme özgürlüğü vardır. ama evde beslediğimiz kuş için aynı şeyler geçerli değildir. biz önüne ne koyarsak onu yemek mecburiyetindedir. işte bu sebeple dolayı kuşun ihtiyaçlarını çok iyi öğrenip ne tür besinlerle ne biçimde,ne kadar besleyeceğimizi bilmemiz gerekmektedir. bütün besinler iyi,taze ve kokuşmuş olmamalıdırlar. kötü yemler kuşun sağlığını bozacağı gibi ötüşlerinide tesirler.

  ayrıca kafese hapsettiğimiz kanaryalara doğada bol oranda tükettikleri taze yeşillik ve meyvalardan da verilmelidir. kanaryalara dönüşümlü olarak bir hafta 2 defa yeşillik (kıvırcık, marul, kara lahana, semizotu, ıspanak, hindibağ, tere, havuç, pazı vs. ), bir hafta da 2 defa mevsimine ideal meyva (elma, şeftali, muz, portakal, karpuv vs.) vermek gerekmektedir.


 2. Acil

  kanaryanın beslenmesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder