+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Yeni satın aldığınız kuşu ne zaman salmalısınız ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Yeni satın aldığınız kuşu ne zaman salmalısınız ?


  Kuşu ne zaman salmak gerekir
  muhabbet-kusu-01.jpg
  Bir çok insan yeni satın alıp eve getirdiğiniz bir muhabbet kuşunu en azından bir süre salmamanız gerektiğini size söyleyecektir. Kimileri 1 hafta boyunca kimileri de 1 ay boyunca salmamanız gerektiğini söylerler. Bu doğru değildir. Yeni bir ortama gelen muhabbet kuşunun kafesde durarak odayı ve ortamı tanımasına imkan yoktur. Muhabbet kuşunuz uçtukça, hareket ettikçe bulunduğu ortamı tanır.
  Eğer kuşunuzun sağlıklı olmasını istiyorsanız onu günlük olarak belirli süreler dahilinde uçurmalısınız.

  Eğer kuşlarınıza güvenli bir ortam sağlayabilirseniz, siz yanlarında yokken bile uçabildikleri tehlikesiz bir ortamları varsa, bu onlar için en mükemmelidir. Muhabbet kuşunuzun rahat bir şekilde uçabilmesi için bulunduğu ortamı tanıması, keşfetmesi gerekir. Kuşunuzu salmadığınızda, kafeste geçirdiği süre zarfında içinde bulunduğu odayı keşfetmesi mümkün değildir. Kuşunuzu satın aldığınız günde veya 1 ay sonra salsanız da yine ilk uçma denemelerinde duvarlara veya tavana çarpabilir. Kafesin dışında ne kadar çok vakit geçirirse odayı tanıması da o kadar kısa sürer
 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Muhabbet kuşunuz varsa ve daha yeni aldıysanız salmaktan korkmayın evi ve etrafı tanıması için salın bu durum onun size alışmasını sağlayacaktır eğer korkuyorsanız tabi korkulacak bir şey yok aldığınız da salmaktan korkup salamıyorsanız böyleye muhabbet kuşunuz bulunduğu ortama alışmayacaktır.
+ Yorum Gönder