+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Muhabbet Kuşlarında İshal Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Muhabbet Kuşlarında İshal Hakkında Bilgi

  Muhabbet Kuşlarında İshal ile ilgili bilgi

  Öncelikle muhabbet kuşunuzun ishal olduğundan emin olmalısınız. Muhabbet kuşları çok fazla yeşillik yediklerinde dışkılarının rengi çok açık yeşil olabiliyor fakat bu ishal oldukları anlamına gelmez.

  Muhabbet kuşları ishal olduklarında dışkılarının neredeyse tamamı sudan oluşur. Kafes zemini sanki kuşunuz banyo yapmış gibi su içinde olur.

  Bu durumda olan bir muhabbet kuşuna ilk müdahale olarak muz, dal darı, haşlanmış patates veya haşlanmış pirinç suyu verebilirsiniz. Daha sonra veterinerine gitmelisiniz.

  İshal durumlarında evcil hayvan mağazalarında satılan ishal ilaçlarından kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Mutlaka veterinere gitmelisiniz, veterinerin tavsiye ettiği bir ilacı kullanmalısınız.

  İshal tedavisinde kullanılan bazı ilaç isimleri: Blotic, neoterramycin + vitamin
 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Muhabbet kuşunuz varsa dikkatli olmalısınız muhabbet kuşların da ishal olma oranı yüksektir ishal olduğunu anlamak için eğer muhabbet kuşunuz dışkısı hepsi su ise ve kafesinin hepsi ıslanıyorsa bunu önlemeniz gerekir bunun için kuşunuza muz, dal darı, haşlanmış patates ve haşlanmış pirinç vermeniz gereklidir.
+ Yorum Gönder