+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Yeşil Enseli Loriket Konusunu Okuyorsunuz..
 1. mbyblack
  Devamlı Üye

  Yeşil Enseli Loriket  Yeşil Enseli Loriket özellikleri


  Diğer Adları: Trichoglossus Haemotodus
  Ortalama Boy: 20 cm
  Ortalama Ömür: 25 yıl
  Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir.
  Üreme: Kuluçka 25 gün sürer, tüylenme 70 gün sonra olur.
  Genç Kuşlar: Erişkinlere benzerler, fakat genellikle daha koyu gagaları ile tanımlanabilirler.
  Ayırt Edici Özellikleri;
  Boyun: Boynun yanlarındaki yeşil tüy alanı bu türlerin karakteristiğidir.
  Vücut: Vücuttaki çizgili model nesillere göre de---gıs---ir.
  Karın: İncelikli renkli karın göğsün parlak rengi ile iyi tezat yapar. Kuyruk: Kuyruk uzundur ve tüyler sivridir. Bu loriketlerin karakteristiğidir.


  Temel Özellikleri
  Birçok de---gıs---ik yeşil enseli loriket, renklerindeki hafif de---gıs---ikliklerle farklılaşır. Diğer loriler ve loriketler gibi Asya'nın Avustralya kadar uzak adalarının sahillerinden köken alır.
  Çiftler genellikle yuvalamaya heveslidir ve üretkendirler.

  Beslenme ve Barınma
  Bu kuşlara kuru nektar veya nektar solusyonu verilebilir. Aynı zamanda, dilimlenmiş elma ve üzüm gibi meyva, ayrıca biraz yeşil gıda ve ıslatılmış akdarı gibi tohumlar verilebilir. Sindirim sistemini en az seviyede rahatsız etmek için, beslenmelerini yumuşak biçimde ayarlamak gerekir.

  İklimize edildiklerinde, bütün yıl dışarıda kalabilirler. Bu ve diğer nektarla beslenen papağanların dağınık beslenme ve sıvı dökme alışkanlıklarından dolayı, kolay bir şekilde temizleyebileceğinizi garanti edin. Mesela, eğer içeide barındıracaksanız, her gün banyo imkanını verin.

  Üreme
  Sağlam bir folluk verilmelidir, yavrular bağımsızca beslenmeye başlandığında ayrılmalıdır. Bazı çiftler yavrularının tüylerini yolabilir, fakat yavrular kendi başlarına bırakıldıklarında, tüyler kısa zamanda tekrar çıkarlar. Yavrular, ebeveynlerinin saldırılarına tekrar hedef olmazlar.

  Çeşitler
  Gouldie loriketi (Trichoglossus Goldiei) sadece 19 cm. uzunluğundadır, bu kuşlar küçük kuşhaneler için idealdir. Soğuk havalarda ısıtılmaya ihtiyaç duyabilir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Yeşil Enseli Loriket diğer adı ile Trichoglossus Haemotodus.. Yeşil Enseli Loriket kuşu ortalama olarak 20 santimetre boyundadır. Yeşil Enseli Loriket kuşunun cinsiyetini belirlemekt de o kadar kolay bir şey değildir bunun için bilimsel bir tespit gereklidir. ayrıca ortalama olarak 25 yıl yaşayabilmektedirler.
+ Yorum Gönder