+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Marmara Bölgesi Forumunda Akyazı İlçesinde Ekonomi Akyazı İlçesinde Halkın Geçim Kaynakları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Akyazı İlçesinde Ekonomi Akyazı İlçesinde Halkın Geçim Kaynakları
  Akyazı İlçesinde Ekonomi

  akyazi7.jpg
  Akyazı'da yaşamakta olan insanların geçimi tarıma dayalıdır. Yıllık ortalama yağış miktarı 800 mm. olan ilçede mısır başta olmak üzere üretilen ürünler arasında buğday, pancar, patates ve çeşitli sebzeler gelmektedir. Ayrıca fındık deposu olan Akyazı'da yılda ortalama olarak üretilen 11.000 ton fındık ürünü de bölge insanlarının en önemli gelir kaynaklarından biridir.
  Son zamanlarda seracılığa verilen önem meyvesini vermeye başlamış ve bölge insanlarının geçim kaynakları arasında yer almaya başlamıştır.
  Orman köylerinde yaşayan vatandaşlarımızın gelir kaynaklarından biri de arıcılık ve ipekböcekçiliği ile birlikte yaban çileği üretimidir. Ayrıca meyvecilik ve sebzecilik de yeteri kadar yapılmaktadır.Orman ürünlerinden parke imalatı, ceviz tomruğu ve kavak tomruğu satışlarından da önemli gelirler elde edilmektedir.
  İlçede, tarımla birlikte paralel olarak gelişmekte olan sanayii yöre insanlarının kazanç elde ettikleri dallardan biridir. Vatandaşların kendi gayretleri ile küçük çaptaki atölyelerde sanayii ürünleri üretilmekte ve pazarlaması yapılmaktadır. Bunun yanı sıra son yıllarda Kuzuluk ve Küçücek belediye sınırları içerisinde peş peşe kurulan ve çeşitli ürün üreten fabrikalar bir taraftan Akyazı'nın ekonomisine olumlu katkı sağlarken diğer taraftan da işsizliği büyük ölçüde ortadan kaldırmıştır. 2. Acil

  Akyazı İlçesinde Ekonomi Akyazı İlçesinde Halkın Geçim Kaynakları isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


akyazı