+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda İç Mimarlık Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  İç Mimarlık Nedir
  İç Mimarlık

  İç mimarlık, her türlü kapalı ya da yarı açık mekânı, o mekânın işlevine uygun bir biçimde, strüktürel ve estetik değerleri göz ardı etmeden düzenlemektir. Kısaca tanımlayacak olursak “İç mimarlık mekâna anlam katma sanatıdır.”Biraz detaylandıracak olursak iç mimarlık, her türlü yapının (konut, konaklama mekânları, tarihi mekânlar, ticari mekânlar, sosyal yapılar vs.) iç mekân düzenlenmesinden iç mekân mobilyalarının üretilmesine hatta mekânda yer alan, mekânın kimliğini yansıtacak her ürünün(logo, amblem, ambalaj, servis ürünleri vs.)tasarlanmasına kadar büyük bir alanı kapsar. Bunların yanında fiziksel gereksinimler(sıcaklık, nem, ışık, ses vs.) ve psikolojik gereksinimler(estetik, beğenme, davranış yaşayış biçimi, kültürel seviyesi vs.) de göz ardı edilemez.

  İç mimarlık hiçbir zaman evdeki koltukların yerlerini belirlemek, satın alınmış koltukları yerlerine yerleştirmek değildir!!!

  alıntı
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  İç mimarlık yapılan binanın iç kısmını dizayn etmesidir. İç mimarlık günümüzde güzel sanatlar olarak bilinmektedir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İç mimar adı üstünde zaten iç mekanları dekore ve düzenlemektedir. mimar olmak istiyorsanız hayal gücünüzün güçlü çiziminizin iyi olması gerekir.
+ Yorum Gönder