+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Meslek Seçiminde Son Karar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Meslek Seçiminde Son Karar
  Meslek Seçiminde Son Karar

  Meslek Seçiminde alınan son karar

  Meslekler listesini iyice azalttıktan sonra seçtiğiniz birkaç meslek hakkında ayrıntılı araştırma yapmaya ihtiyaç bulunmakta. Bu mesleği yürüten tanıdıklarınız varsa onlarla yüzyüze konuşabilirsiniz. Onların kişilikleriyle kendi kişiliklerinizi karşılaştırmaya çalışın ve onların mesleklerinde mutlu olup olmadıklarını anlamaya özen gösterin. Eğer konuşacak kimseniz yoksa bulunduğunuz ildeki üniversitede bu bölüm varsa gidin ve oradaki yetkililerle, hocalarla tanışın mutlaka yararları olacaktır. Ayrıca her üniversitede öğrenci temsilcilikleri (student society) bulunmaktadır. Seçeceğiniz meslek alanını hali hazırda seçmiş öğrenciler çok önemli bilgi kaynağıdırlar.
  Bu konuda yeniliklere açık olun ve özgün düşünün. Yıllar önce Anadoludan bir genç, internetten bölümümüze oradan da benim eposta adresime ulaşarak bana direk yazarak bölüm ve program hakkında ayrıntılı bilgi istemişti. Birkaç yazışma içinde yararlı bilgilere ulaşabildiğini sanıyorum.
 2. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  Meslek seçilirken çok iyi düşünülmelidir.çünkü seçtiğiniz meslek sizin hayatınız boyunca yapacağınız iş olacaktır.sevmediğiniz bir meslek seçtiğinizde her zaman mutsuz olacaksınız ama severek seçtiğiniz meslek ister para getirsin ister getirmesin siz hep mutlu ve huzurlu olacaksınız.
+ Yorum Gönder