+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Meslek liseli öğrencilere maaş verilecek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Meslek liseli öğrencilere maaş verilecek
  Meslek liseli öğrencilere maaş

  Milli Eğitim Bakanlığı taslak yönetmeliğinde meslek liselerini cazip hale getirmek için birçok yeni düzenleme yapıldı.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB ), hazırladığı taslak yönetmelikle Meslek ve Teknik Liseler ile İmam Hatip Liselerine itibarlarını iade etmeye hazırlanıyor. Sanayideki ara eleman istihdamının büyük çoğunluğunu karşılayan meslek liseleri yeni yönetmelikle tekrar canlandırılacak. Bu okullarda okuyan öğrencilere yurt dışında staj imkanı tanınırken, mezun olan öğrencilere okul müdürleri tarafından bağımsız İş Yeri Açma Belgesi verilecek.

  MEB, 28 Şubat süreci ile birlikte İmam Hatip ve Meslek Liselerinin işlevsiz bırakılmasından 15 yıl sonra hazırladığı yeni yönetmelikle bu okullara olan talebi artırmaya hazırlanıyor. 12 yıllık kesintili zorunlu eğitimin ardından lise sistemini de sil baştan değiştiren Bakanlık, yeni yönetmelikle meslek liselerine olan talebin artırılmasını amaçlıyor.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Milli eğitim bakanlığı meslek ve imam hatip liselerine gitme talebini arttırmak için bazı taslaklar hazırlıyor . bunlardan biride meslek liselerinden mezun olan öğrencilere bağımsız iş açma belgesi vermektir.
+ Yorum Gönder