+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Nasıl Kaymakamlık Yapılır ? Kaymakamlık İle İlgili Gerekli Bütün Yararlı Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Nasıl Kaymakamlık Yapılır ? Kaymakamlık İle İlgili Gerekli Bütün Yararlı Bilgiler
  Nasıl Kaymakamlık Yapılır ? Kaymakamlık İle İlgili Gerekli Bütün Yararlı Bilgiler

  Kaymakamlık Hakkında Gerekli Tüm Bilgiler


  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak
  Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az 4 yıl süreli fakültelerden mezun olmak
  Askerlikle ilgili bulunmamak; askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak. (Ancak yazılı sınav tarihinde askerlik hizmetinde bulunanlardan terhislerine en çok 3 ay kalanlar yazılı sınava kabul edilirler.)
  Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle, 30 yaşını bitirmemiş olmak. (Ancak fiili askerlik ödevine çağrılıp da, yukarıda belirtilen yaş sınırını askerlik ödevleri sırasında geçirmiş bulunanların terhislerini müteakip açılacak ilk sınava müracaat etmeleri şartı ile bu yaş durumları aday olarak alınmalarına engel teşkil etmez.)
  “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri gereğince A-Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSSP37) Bakanlıkça belirlenecek asgari puanı almış olmak
  Mülki İdare Amirliği görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak; memleketin her ikliminde iş görmeye ve her vasıta ile gezip dolaşmaya kabiliyeti bulunmak ve bu hususlarda herhangi bir engeli olmadığı tam teşekküllü Devlet hastanelerindeki sağlık kurullarından alınacak raporla belgelemek.
 2. Acil

  Nasıl Kaymakamlık Yapılır ? Kaymakamlık İle İlgili Gerekli Bütün Yararlı Bilgiler isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder