+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Fiziki Antropolok Eğitimi Hangi Üniversiteden Veriliyor? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Fiziki Antropolok Eğitimi Hangi Üniversiteden Veriliyor?
  Fiziki Antropolok Eğitimi Hangi Üniversiteden Veriliyor?

  Fiziki Antropolok Eğitimi hakkında kısa bilgi


  Meslek eğitimi Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi “Fizik Antropolojisi” bölümünde verilmekte iken “Sosyal Antropoloji” ve “Fiziki Antropoloji” bölümlerinin birleşmesi ve “Antropoloji” adı altında eğitim verilmeye başlanması nedeniyle “Fiziki Antropoloji” bölümüne artık öğrenci alınmamaktadır. Meslek Eğitimi bölümünde bulunan bilgiler “Fiziki Antropoloji” bölümü eğitiminin verildiği zamandaki araştırılan bilgileri kapsamaktadır.Mesleğin eğitimine girebilmek için; Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) “Fizik Antropoloji” lisans programı için Yeterli “Sayısal (SAY)” puan almak ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Tercih Bildirim Formunda “Fizik Antropoloji” lisans programı ile ilgili en az bir yükseköğretim programını tercih etmek gerekmektedir.

  EĞİTİMİN SÜRESİ VE İÇERİĞİ

  Fizik Antropoloji programında eğitim süresi 4 yıldır. Dört yıllık eğitim süresince Antropoloji Tarihi Genel Biyoloji Genetik Biyolojik Antropoloji İnsan Irkları gibi dersler okutulmaktadır.

  MESLEKTE İLERLEME

  Üniversitelerde Öğretim elemanı olarak görev alanlar akademik kariyer yapabilirler. (Araştırma Görevlisi Doktor Yard. Doç. Doçent ve Profesör) Başka işyerlerinde çalışanlar ise gösterecekleri performansa ve gerekli diğer şartları yerine getirmeye bağlı olarak yönetim kadrolarında yer alabilirler. BENZER MESLEKLER: Sosyal antropolog Biyolog.
 2. Acil

  Fiziki Antropolok Eğitimi Hangi Üniversiteden Veriliyor? isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder