+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Uygulamalı Takı Teknolojisi Mesleği Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Mesleği Hakkında
  Uygulamalı Takı Teknolojisi Mesleği Hakkında

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Mesleği

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programının Amacı : Uygulamalı takı teknolojisi programının amacı takı tasarımı ve yapımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Uygulamalı takı teknolojisi programında temel sanat eğitimi, teknik resim, sanat tarihi, meslek kimyası, takı tasarımı, takı yapım teknikleri dünya takı tarihi gibi dersler okutulur.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi için Gereken Nitelikler : Uygulamalı takı teknolojisi programında okumak isteyenlerin, gözleri ve elleri sağlam ve güçlü tasarım, çizim ve sanat yeteneği yüksek, estetik görüş sahibi, dikkatli titiz kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte ilerlemeyi kolaylaştırıcı bir özelliktir.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Uygulamalı takı teknolojisi programını bitirenlere “Takı Teknikeri” ünvanı verilir. Takı teknikerleri kuyumculuk sektörünün tasarım ve üretim ünitelerinde takı ana modellerinin tasarımını, dökümünü, tesviye, parlatma ve taş mıhlama işlemlerini yapar. Çalışma kapalı ve iyi aydınlatılmış ortamlarda yürütülür.

  Takı Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Takı teknikerleri kuyumculuk alanında özel sektörde ücretli olarak çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler
 2. Acil

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Mesleği Hakkında isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder