+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Ağaç İşleri programının amacı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ağaç İşleri programının amacı
  Ağaç İşleri programının amacı

  Ağaç İşleri programının amacı hakkında bilgi


  Ağaç İşleri programının amacı, binaların ağaçlardan yapılan kısımları ile ağaç ev eşyalarının üretiminde çalışan ara elemanları yetiştirmektir. Ağaç işleri teknikerleri, özel sektöre ve kamu sektörüne ait marangozhanelerde ve mobilya atölyelerinde parke fabrikalarında, kereste, yonga ve levha üretim tesislerinde çalışabilirler.

  Programın Amacı: Ağaç işleri programının amacı, tahtadan yapılan bina kısımlarının ve eşyaların üretiminde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Ağaç işleri programında matematik, fizik, ekonomi, ağaçlandırma bilgisi, ağaç işleri alet ve makineleri, elektrik bilgisi, ahşap konstrüksiyon, iç dekorasyon teknikleri, mesleki resim, ölçme ve bakım teknikleri ve yüzeysel işlemler gibi dersler okutulmaktadır.

  Gereken Nitelikler:Ağaç işleri programında eğitim görmek isteyenlerin genel yeteneğe, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme gücüne sahip olmaları gerekir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Ağaç işleri programını bitirenlere "Ağaç İşleri Teknikeri" ünvanı verilir. Ağaç işleri teknikeri, binalarda pencere çerçevelerinin, kapıların, dolapların, lambri, parke gibi dekoratif kısımların ve mobilyaların üretimindeağaç işleri endüstri mühendisine yardımcı olarak çalışır. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Ağaç işleri programının amacı ağaçlardan yapılan ev veya sanayi ürünlerinde çalışacak elemanlar yetiştirmektir. ağaç işleri programı mesleğinde belli yeteneklere sahip olmak gerekir bununla birlikte işleri hakkında da eğitim görürler.
+ Yorum Gönder