+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Mesleği Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Mesleği Hakkında
  Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Mesleği Hakkında

  Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Mesleği Hakkında Bilgiler
  Bilgisayar destekli tasarım bölümü ile aynı amaca sahip bölümde sadece isim farklılığı söz konusudur.
  Programın Amacı: Bilgisayar destekli çizim programının amacı bilgisayarla mimarı ve statik çizim veya pafta üzerinde elle çizim yapabilen elemanları yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Bilgisayar destekli çizim programında matematik, bilgisayar yapı malzemeleri, betimsel geometri, model yapımı, çizim, bilgisayar destekli çizim, inşaat kuralları gibi dersler okutulmaktadır.

  Gereken Nitelikler:Bilgisayar destekli çizim programında okumak isteyenlerin şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, tasarım ve çizim yeteneklerine sahip görme ve ellerini kullanmada güçlüğü olmayan dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Bilgisayar destekli çizim programını bitirenlere "Önlisans Diploması" ve "Bilgisayar Destekli Çizim Teknikeri" ünvanı verilir. Bilgisayar destekli çizim teknikeri mimarı tarafından hazırlanan projeyi okuyup bunun bilgisayar ortamında Autocad programı ile geliştirilmiş çizimini yapar.

  Çalışma Alanları:Bilgisayar destekli çizim teknikerleri devlete ait kuruluşların inşaat birimlerinde özel mimarlık ve mühendislik bürolarında görev alabilirler.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Zaten adı üzerinde bu mesleğin bilgisayar destekli teknik çizim . bu meslekte çizimler bilgisayar yardımıyla daha kısa bir sürede ve kolaylıkla yapılıyor.
+ Yorum Gönder