+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Microsoft & Google Forumunda Chrome ile ie 6,7,8 vs ie9 tarayıcı testi yapma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Chrome ile ie 6,7,8 vs ie9 tarayıcı testi yapma

  Chrome ile ie 6,7,8 vs ie9 tarayıcı testinin yapılması ile ilgili bilgi

  Chorome ilk çıkış zamanın da herhengi bir tarayıcı ile kıyaslamazdık nedeni eklentisinin az oluşu bu yüzden onu rakip görmezdik ama şimdi görüyoruz ki en güçlüler arasında yer almaktadır.
  Bügünkü mükemmel eklentimiz IE Tab. IE tab eklentisi chrome içinde ie penceresi açıp sörf yapmanızı sağlıyor. Aslında kimse chrome de ie açıp sörf yapmak istemez. Çoğunluklu web tasarımcılar kod yaparken tarayıcı testi yapmak için kullanır eklentiyi. Bu eklentı Google Chrome kullanıcıları içindir. Eğer Firefox kullanıyorsanız aşağıdaki eklentiden faydalanabilirsiniz.

  Firefox için IE tab

  Biz bu makalemizde Chrome IEtab eklentisini tanıtacağımız için Chrome kullanan arkadaşlar yazıya devam edebilir. (Firefoxcu arkadaşlardan özür dileriz : ) )

  Google Chrome IE tab eklentisini chrome’ye yüklemek için tıklayınız.

  Eklentiyi yükledikten sonra tarayıcı çubuğunun yanında görünüyor. Eklentiye sağ tıklayıp Options’a girin.

  Hangi tarayıcı da test etmek istiyorsanız sağ altdaki IE Compatibility Mode menüsünden o ie versiyonunu seçmeniz gerekiyor. Şu anda ie6, ie7, ie8 ve ie9 destekliyor. Yanında yıldız bulunan tarayıcının düzgün çalışması için bilgisayarınızda ie 8′in yüklü olması gerekiyor. Yanıdna iki yıldız bulunan tarayıcda test etmek istiyorsanız ie 9′un kurulu olması gerekiyor. Bunları teker teker işaretleyip test etmeniz gerekiyor.

  Test etmek için yapmanız gereken çok basit. Test etmek istediğiniz sayfa açıkken ie tab simgesine tıkladığınızda aynı pencerede seçtiğiniz ie versiyonu açılacaktır. Bu kadar.
 2. Acil

  Chrome ile ie 6,7,8 vs ie9 tarayıcı testi yapma isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder