+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Microsoft & Google Forumunda Arama sonuçlarına yazar resmi nasıl eklenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Arama sonuçlarına yazar resmi nasıl eklenir

  Arama sonuçlarına yazar resmini nasıl eklediğimiz hakkında bilgi  Google bir arama moturu dersek ne kadar yanılmış oluruz? Gözlük, şoförsüz araba yapan bir şirkete arama motoru demek tabi ki yanlış olur. Ama bir yandan google o vazifesini de hakkı ile yerine getiriyor. Arama sonuçlarını her 4 ayda bir kesinlikle yeniliyor. Spam ve çöp siteleri direk ait oldukları yerlere gönderiyor. Ve kullanıcılara daha güzel sonuçlar sunabilmek için yazı, resim, müzik ve video’yu artık birbirinden ayırt ediyor. İşte bizim ana konumuzda bu. Google bunlara Reach snippet Tools diyor.

  Google’da şu anda 9 adet snippet tools var. Bunlar aşağıdaki gibi;
  Applications
  Authors
  Events
  Music
  People
  Products
  Products with many offers
  Recipes
  Reviews
  Neden Snippet’s tools Kullanmalıyım?

  Farklı olan her zaman ilgi çeker. Yapılan araştırma sonuçlarına göre resim veya video sonuçlarına aramalarda daha çok tıklanıyor. Aşağıdaki gibi bir arama sonucunda siz olsanız hangisine tıklarsınız? (Not : Yabancı blog sitelerinden örnek verdim resimde çünkü daha henüz google bizi kabul etmedi. )
  Bu yazıyı yazdıktan sonra Google kabul etti. Arama sonuçlarında zaten görmüşsünüzdür

  Nasıl Yapılır

  Lafı fazla uzatmadan nasıl yapıldığına adım adım bakalım.
  1. Öncelikle Google Plus’da bir üyeliğiniz olduğunu varsayıyorum. Eğer üyeliğiniz yoksa http://plus.google.com adresine girip kendinize bir üyelik açın.

  2. Sitemizin bir köşesine author ekliyoruz. (Bunların Yerine Google Plus Widget Ekleyebilirsiniz. Hatta tavsiye ediyorum. WordPress için çok güzel bir eklenti mevcut.)

  <a rel=”author” href=”https://plus.google.com/GOOGLEID” target=”_blank”>Adınız</a>

  Google Plus Id sizin plus linkinizdir. Google Plus adresine girip Profile kısmına tıkladığınızda göreceksiniz. Bu kısmı GoogleID yazan yer ile değiştirin.

  3. Sitemize “Me” linki ekliyoruz. (Bunların Yerine Google Plus Widget Ekleyebilirsiniz. Hatta tavsiye ediyorum. WordPress için çok güzel bir eklenti mevcut.)

  <a rel=”me” href=”https://plus.google.com/GOOGLEID” target=”_blank”>Google plus’da ki Sayfam</a>

  Yukarıdaki işlemin aynısını burada da yapıyoruz.

  4. Şimdi Yazarı olduğumuz siteyi google’ye kanıtlama zamanı. Bunun için bu adrese giriyoruz.

  Yazarı olduğumuz sitenin e mail adresini giriyoruz. Örn : ali@e-nasilyapilir.com

  Google bu mail adresine bir doğrulama maili atacak, onayladığınız da googleye o sitede yazar olduğunuzu kanıtlamış olacaksınız. Google Profile sayfasına girip görebilirsiniz.

  5. Google Profil sayfanıza fiyakalı bir resim ekleyin. Bu resim kesinlikle profesyonel olmalı. Sonuçta sitenize girecek olan kişi bu resme güvenip girecek. Benim tercihim kravatlı bir resim.

  6. Ve bu sayfaya giriyoruz. Sitemizin url adresini yazıyoruz.
 2. Acil

  Arama sonuçlarına yazar resmi nasıl eklenir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder