+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda Olimpiyatlar istanbulda ile ilgili yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Olimpiyatlar istanbulda ile ilgili yazı
  olimpiyatlar istanbulda ile ilgili yazı


  yardım edermısınız cok acıl lütfenn 2. Mine
  Devamlı Üye

  olimpiyatlar istanbulda ile ilgili yazı

  Olimpiyatlar İstanbul’da Olursa

  * İstanbul Olimpiyatları görkemli bir törenle açıldıOlimpiyat meşhalesine gaz verilmesi unutulduğu için yaşanan birbuçuk saatlik gecikme süresinde,Gülben Ergen ve Pınar Eliçe dönüşümlü olarak konser verdiUygur kardeşlerin esprileriyle süslenen konser sonrasında çeşitli kafilelerden 459 sporcu türkiyeyi terketti.

  * Olimpiyat meşhalesi yakıldı fakat aniden çıkan lodos sonucu söndümeteoroloji yetkilileri ve spordan sorumlu devlet bakanı,canlı yayında birbirlerini ********likle suçladılar..Olimpiyat meşhalesinin yerine geçici olarak camekan içinde mangal ateşi konuldu.

  * Olimpiyatların simge hayvanı martı remzi,oyunların beşinci gününe yetiştirildi.Bilindiği gibi daha önce kedi cavit,lüfer muhittinve deli dana volkan düşünülmüş,son andan ihaleye simit mafyasının karışmasıyla martıda karar kılınmıştı..

  * Olimpiyatların ilk altın madalyasını atıcılık dalında porto riko kazandı.Ödül töreninde porta rikonun ulusal marşı bulunamadı,Sezen Cumhur Önal mikrofona ıslıkla portofinoyu çaldı..Aldıkları aşırı alkolün etkisiyle,hedef tahtalarına tribünden ateş eden ünlü kabadayı gebzeli fuat ve dört adamı göz altına alındı.  * Olimpiyat köyüne kaçak olarak girip,sporcular için yapılan evlere yerleşen 82 aile olimpiyat jandarması tarafından zor kullanılarak çıkarıldı..Memduh papatya isimli yurttaş,jandarmalara saatlerce direndikten sonra polonyalı iki güllecininde yardımıyla etkisiz hale getirildi.

  * Kumkapıda hesaba itiraz eden nijeryalı 400 metreci Uho Maçinki,esnafla küfürleşti..Olayın büyümesi üzerine,koşarak uzaklaşan maçinki,görgü tanıklarının şahitliğiyle 400 metrede dünya rekorunu kırmış oldu..

  * Olimpiyat köyüne yolcu taşıma konusunda çekişme yaşayan Bakırköy ve Şirinevler hattı dolmuş şöförleri taşlı sopalı meydan kavgası etti,17 kişi yaralandı..

  * Kürek yarışları için Boğazda mücadele eden sporcular,panama bandıralı bir şilebin altında ezilme tehlikesi geçirdiler..Spordan sorumlu devlet bakanıyla boğaz geçiş yetkilileri canlı yayında birbirlerini haysiyetsizlikle suçladılarKürek yarışının birinciliği panama bandıralı şilebe verildi

  * Olimpiyat köyündeki seyyar satıcıdan midye yiyen Japon sumo güreşçisi Oka Hirro, 300$ istenmesi üzerine "ben sadece 91 tane midye yedim,bu hesap çok fazla" diyerek ortalığı birbirine kattıMidyeci ve yedi arkadaşının üzerine oturan somucu,vinç kullanılarak kaldırıldıMidyecinin daha sonra olay yerine çağırdığı bin kadar akrabası Oka hirroyu linç etmek istedi,facia olimpiyat jandarması tarafından önlendi!  * Bayrakların yanlış olduğunu iddia eden Cibuti Olimpiyat kafilesi,oyunlardan çekilme tehditinde bulundu Kafile başkanı Aberre haiwudu,Reha Muhtar tarafından canlı yayında ikna edildi!..

  * Bu olimpiyatlarda ilk kez denenen deve güreşi,Japon kale maç,üç adet bozuk parayla elden kale yapıp gol atmaca ve surata lazer point tutma dallarında başka ülke katılmadığı için Türkiye altın gümüş ve bronz madalyaları aldı.

  * Bayanlar maraton dalında sporcuların yanlarında koşan,ilaçlı meşrubat ikram etmeye çalışan,ambulans süsü verilmiş minibüsle maratonda fenalaşan bayan atletleri kaçırmaya yeltenen 6 kişilik bir çete yakalandı.

  * Olimpiyat köyü içindeki minik caminin mahyasına "Yaşasın olimpiyat" yazdırılması din adamlarını birbirine düşürdü Bir kısım uzman "spor cana can katar,toksin ve mikrobu atar,bu slogan caizdir" derken karşı görüşte olanlar "hristiyan icadının reklamını yaptırmayız,olimpiyat iyi bi şey olsaydı 4 yılda değil,her yıl,her an yapılırdı" şeklinde konuştular.

  * Yasadışı olarak düzenlenen olimpik toto oyununda bahis miktarlarının yükselmesi üzerine,macar 4x100 ekibinin yarıştan çekilmesi için mafya devreye girdiEkibin ısrar etmesi üzerine,4 atletten biri kaçırıldı.Macar ekibi yarışın ancak ilk 300 metresine katılabildi

  * Yüzmede 200 metre kelebek dalında yapılan yarış sırasında havuza atlayan iki temizlik görevlisi hakkında soruşturma açıldı.Görevlilerden yaşar optikoğlu "ne vaa bunda? bi zararımız olmadı ki insancıklara,azıcık çimiveedikgosgoca havuzun nesini paylaşamıyonuz?..bu memleket bizim deel mi gızannem" şeklinde bir savunma yaptı

  * TEM otoyolunda yapılan bisiklet yarışları yolun bozukluğu yüzünden zincirleme kazayla sonuçlandıSözde ilk yardım ekipleri tarafından bisikletlerin 42 tanesi çalındı.

  * 2008 İstanbul olimpiyatları görkemli bir kapanışla planlanandan 8 gün önce sona erdiTürkiye 2012 olimpiyatlarına da talip olduğunu açıkladı Yaklaşık 250 ülkede sporun yasaklandığı öğrenildi.

  *Olimpiyatlarda yapılan küfürlü tezahürat sonucunda polis ve seyirciler arasında arbade çıktı. yaklaşık 50 kadar seyirci gözaltına alındı. yaralılar hastaneye kaldırılırken gözaltına alınanlar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. olayda 7 adet döner bıçağı, 15 adet satır, 12 adet tırnak çakısı ve binimum savaş malzemeleri ele geçirildi

+ Yorum Gönder