+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda Pürüzsüz bir cilt ne yapmalıyız? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Pürüzsüz bir cilt ne yapmalıyız?
  ne yapmalıyız*?..?? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Pürüzsüz bir cilt için

  Cildin üst tabakası soyularak daha pürüzsüz hale geldiği artık kabul edilen bir gerçek. Bu amaçla üretilen peeling ürünleriyle cildinizin ışıltısını koruyabilirsiniz. Kırışıklıkların oluştuğu noktada ise cilt bakım enstitülerinde ve plastik cerrahi merkezlerinde uygulanan kimyasal peelinglerden yaptırmak şart. Bu peelingler cildin üst tabakasında oluşan ölü hücreleri yok ederek, alt tabakada kalan yeni cildin üste çıkmasına yol açarak yüze müthiş bir ışıltı ve genç bir görünüm kazandırıyordu.

  Şimdiye kadar sadece enstitü ve plastik cerrahi merkezlerinde yapılan kimyasal pazlı peeling ürünlerini artık evde de kullanmak mümkün. Bu işin öncüsü ise Lancome oldu. Dört aşamalı ‘Resurface Peeling'i çıkaran Lancome, L'Oreal ve Vichy takip etti. Kullanımı oldukça kolay olan bu ürünlerde dikkat edilmesi gereken noktalar var. Peeling yaparken yumuşak hareketler yapmakta fayda var. Yoksa cildinizi tahriş edebilirsiniz.

  Bunun yanı sıra normal ve yağlı ciltlere sahip olanlar bu ürünleri sadece bir ay boyu kullanmalı. Uzmanlar, kuru bir cilde sahipseniz ya da akne sorununuz varsa bu ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ediyor. Derin peelinglerin ardından d cildi bolca nemlendirmelisiniz. Ancak nemlendirici seçerken, parfümlü olanlardan kaçının.
+ Yorum Gönder