+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Nedir Ne Demektir Forumunda Kck Ne Demektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kck Ne Demektir
  kck ne demektir kısaca 2. Diyar
  Yeni Üye

  Kck Hakkında Bilgi

  Ruşen Çakır: “KCK örgütü, iddiaya göre, yasadışı Kürt siyasi hareketiyle (PKK) yasal olan BDP (DTP) arasında köprü vazifesi görüyor.” (Vatan, 28.12.2009)
  Oral Çalışlar: “KCK, bir bakıma ‘PKK’nın yasal alana adapte olması çabası’ olarak adlandırılması mümkün olan bir oluşum. PKK’nın dağdan indirilmesi, bir geçiş sürecini gerektiriyor. KCK’nın da bu çerçeve bağlamında değerlendirilmesi mümkün.” (Radikal, 25.12.2009)
  Cengiz Çandar: “Gözaltına alınan veya tutuklananların KCK’lı olduğu kanıtlansa bile onların hemen tümü kapatılmış DTP’nin ve yeni kurulmuş BDP’nin üyeleri. KCK-PKK ilişkisi, büyük ölçüde Sinn Fein-IRA ilişkisini andırıyor. İngiltere hükümeti, Sinn Fein’i muhatap alarak sonuçta IRA’yı silahsızlandırmayı başarmıştı.” (Radikal, 26.12.2009)
  Yeni Şafak gazetesinde ise 28.12.2009 günü şu haber yayınlandı:
  “
  Çeşitli bahanelerle sokakları savaş alanına çeviren KCK militanlarının Sabri Ok tarafından yönlendirildiği tespit edildi. Avrupa’da yaşayan KCK’nın lideri Sabri Ok hakkında kırmızı bülten çıkarılacak. Örgütün elebaşı Ok’un, yakalandıktan sonra Türkiye’ye iadesi sağlanacak.”
  KCK hakkında basına yansıyan bilgilerin özeti böyle. Yani, kısa adı KCK olan oluşum, PKK’nın bir uzantısı, sivil ve şehir yapılanması olup, liderliğini de Avrupa’da yaşayan Sabri Ok adlı bir PKK üst düzey sorumlusu yürütüyormuş.
  Bu tür bilgilerin kaynağının hangi odak olduğu meçhul ise de, birilerinin. Türkiye kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi amaçladığı ve bazı medya organlarını da kullanarak kirli bir oyun tezgâhladığı anlaşılıyor.
  PKK’nın ne olduğu biliniyor. PKK’nın önderi Abdullah Öcalan, Yürütme Konseyi üyeleri Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan ve diğerleri.
  Peki, KCK nedir? Buyurun, bunun ne olduğunu belli merkezlerce medyaya servis edilen dezenformasyondan değil, bizzat kaynağından, yani PKK’nın yayın organlarından öğrenelim:

 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Kck, PKK nin şehirde ki gençlik yapılanması aynı zamanda dağda da aynı isimde genç savaşçılar olarak adlandırılırlar. Kck'nin başında ki ismi Murat Karayılandır ve bunun en büyük kuruluş amacı şehirde ki gençliğin pasifleştiğini ve bununla gençliği tekrar aktifleştirmek istemeleridir. Ayrıca Kck nin başka bir çok amacı daha vardır.
+ Yorum Gönder