+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Sıcaklık daha yüksek olan yerler nerelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sıcaklık daha yüksek olan yerler nerelerdir
  Sıcaklık daha yüksek olan yerler nerelerdir bana geniş bilgi verin ödevim var 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Sıcaklık daha yüksek olan yerler nerelerdir

  Dünyanın en sıcak yeri: Al Aziziyah/Libya (57, 7 C)
  Sıcaklık daha yüksek olan yerler nerelerdir.jpg

  Kuzeybatı Libya’da bulunan El Aziziye kenti, 90 yıl boyunca dünyanın en sıcak yeri olarak kabul edildi. Bu durum kentin 13 Eylül 1922 tarihinde 136.04 ° F (57.8 ° C) sıcaklığa sahip olduğunu ifade eden bir rapordan kaynaklandı. 2012 yılında bu kaydın derinlemesine soruşturulması sonrasında, Amerika Birleşik Devletleri ve Libya dahil olmak üzere dokuz ülkenin iklim uzmanlarından oluşan soruşturma komitesi, bu raporun geçersiz olduğu sonucuna vardı.

  En sıcak yer ünvanı’nın El Aziziye kentinin elinden alınmasının ardından, bu sıfatı bu konuda uzun zamandır rekabet içinde oldukları Kaliforniya’da bulunan Death Valley( Ölüm Vadisi) almıştır. 10 Temmuz 1913 günü, Ölüm Vadisi’ndeki Greenland Çiftlik istasyonunda 134 ° F (56.6 ° C) sıcaklık kaydedildi. Yanlışlıkla da olsa El Azizia 90 yıl boyunca dünyanın en sıcak yerleri listesinin tepesinde iken, Ölüm Vadisi ikinci konumda kaldı. Nihayet 2012 yılında, Death Valley resmen dünyanın en sıcak yeri olarak ilan edilmiştir.
+ Yorum Gönder