+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Her şeyden korkan bir insana ne tavsiye edersiniz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Her şeyden korkan bir insana ne tavsiye edersiniz?
  Her şeyden korkan bir insana ne tavsiye edersiniz? Namaz kılarken bile korkuyorum. Namaz kılan oruç tutan bir insanın mutsuz olmasını neye baglıyorsunuz? 2. Asel
  Bayan Üye

  Her şeyden korkan bir insana ne tavsiye edersiniz?

  Her şeyden korkan bir insana ne tavsiye edersiniz? Namaz kılarken bile korkuyorum Namaz kılan oruç tutan bir insanın mutsuz olmasını neye baglıyorsunuz?

  Değerli kardeşimiz;
  Korku ve nazar gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir:

  "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: 'Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım.' O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez."

  Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı. (Ebu Davııd, Nesâî, Tirmizî).

  Ayrıca korkudan emin olmak için Ayet-el Kürsi, Felak ve Nas surelerinin okunması tavsiye edilmiştir.

  Selam ve dua ile
  ALINTI
+ Yorum Gönder