+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Başbakanlak bursu almak için Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Başbakanlak bursu almak için
  Ben 2 yıllık bilgi teknolojileri bölümünü okuyorum ve ilk yıllımı bitirdim şu anda ikinci sınıfa geçtim ama Katkı kredisi alıyorum ben katkı kredisini iptal edip tekrardan başbakanlak bursu almak için başvuru yapmak istiyorumbu konuda ne yapabilirim? 2. Asel
  Bayan Üye

  başbakanlak bursu almak için


  Başbakanlık Bursu
  Başbakanlık bursu her yıl devlet tarafından karşılıksız olarak verilen bursdur.Bu bursu almanız için herhangi bir üniversitenin herhangi bir programında okumanız yeterli olacaktır bu üniversiteler arasında açıköğretim fakülteside dahildir.Başbakanlık bursu öğrencilere karşılıksız olarak verilen bir bursdur bu bursun her yıl miktarı ve verilen öğrenci sayısı değişmektedir.Devletin ayırdığı bütçelere göre değişmektedir.Burs veren yerler arasında en geniş kapsamlı olan Başbakanlık bursudur.

  Başbakanlık burslarına başvuracak bazı özel durumlu öğrenciler için bilgiler aşağıda verilmiştir bu durumda olan öğrencilerde başbakanlık burslarına başvurabilirler.

  - Yabancı uyruklu öğrenciler
  - Önceki öğrenim döneminde burs almış öğrenciler
  - Dikey geçiş sınavı ile bölüm yada üniversite değiştirmiş öğrenciler
  - Yatay geçiş yapmış öğrenciler
  - Açıköğretim Fakültesinde okuyanlar

  Bu durumda olan öğrenciler başbakanlık bursuna başvurabilirler.

  Başbakanlık bursu formları Kredili Yurtlar Kurumuna bağlı bazı müdürlüklerde bulunmaktadır.Başvurular genellikle Ekim ayında başlamaktadır öğrencilerin başbakanlık bursları ile ilgili güncel bilgileri alması için sitemizi takip etmelerini öneririz.
+ Yorum Gönder