+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Çocuk eğitiminde Öğrenme bozukluğu nasıl tedavi edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Çocuk eğitiminde Öğrenme bozukluğu nasıl tedavi edilir

  Öğrenme Sorunları Nasıl Giderilir ?  Öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların öğrenme süreçleri farklıdır. Erken dönemde teşhis edilip, gereken tedavi ve eğitim alınması gereklidir. Tanı koymada değerlendirmenin temel taşı psikometrik testlerdir. Çocuğun hangi alanda yetersizlik yaşadığı klinik ortamda birtakım test ve tetkiklerle belirlendikten sonra çocuğa özgün özel eğitim programı yapılarak, aile- öğretmen işbirliği ile tedavi yürütülmelidir. Tedavide tıbbi boyut ve özel eğitim önem taşımaktadır.
 2. Ezlem
  Üye

  Çocuk eğitiminde öğrenme bozukluğu olan çocuklar öncelikle hekim kontrolünden geçtikten sonra öğrenme bozukluğunun nasıl ve şekilde olduğunu öğrenerek çocuğa uygun poroğramla çocuğun öğrenme bozuklu daha aza idirilebilir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Öğrenme bozukluğu disleksi genellikle ilkokul çağlarında belli olur Öğrenme bozukluğu olan çocuk harfleri ters yazar ayakkabısını ters giyer ve geç konuşur. Öğrenme bozukluğu fark edildiğinde mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır. gerekli görüldüğü takdirde çocuğa özel eğitim aldırılmalıdır.
+ Yorum Gönder