+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Okulun yaşamı ve önemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Okulun yaşamı ve önemi

  Okul Hayatı


  Okul yaşamı; 5 yaşından itibaren bütün çocuk ve gençlerin günlerinin önemli bir bölümünü geçirdiği yerdir. Okul ortamı çocuk için sadece bir öğretim kurumu değildir. Çocuk yaşıtları ile iletişime girmeyi öğrenir, sorumluluklar alır, arkadaş gruplarına katılır, öğretmenleri ve diğer otorite figürleri ile ilişkilerinin sınırlarını ayarlar, hedefler koyar, başarının hazzını tadar, başarısızlığı tolere etmeyi öğrenir. Sonuçta da, okul ortamındaki performans durumu, çocuk ve gençlerin günlük işlevselliklerinin önemli bir göstergesidir.
 2. Ezlem
  Üye

  Okul yaşamı bütün çocukların hem heyecan ve birazda korku ile başladıkları eğitim kurumudur. Çocuklar bu okullarda öğrenirken arkadaş edinmeyi kalabalık ortamlarda bulunmayı ve davranış kurallarını öğrenmektedir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Okul yaşamı günümüzde 3 yaşından itibaren başlayan bizleri gelecek hayatına alıştıran sosyalleştiren ve toplum içinde nasıl davranmamızdan tutun bir çok şeyi öğrendiğimiz yer okul. Okul hayatı geleceğimiz için çok önem taşır bu nedenle sevgiyi ve kaygıyı aynı anda yaşadığımız yerdir aynı zamanda.
+ Yorum Gönder