+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Agresif arkadaş grubu okuldan soğutabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Agresif arkadaş grubu okuldan soğutabilir


  Agresif Arkadaş Grubu Okuldan Soğutabilir


  Okulda çocuğu huzursuz eden, kaygısını tetikleyen durumlar olabilir ya da okul ortamı çocuğun ilgisini uyandıramaz. Ulaşım sıkıntısı, yoğun tempo, agresif arkadaş grubu, öğretmenlere ısınamama, beden eğitimi, müzik, aritmetik vb özel performans gerektiren bazı dersler, kalabalık önünde tahtaya kalkmak, okuldaki resmi görevlilerle muhatap olmak, okulun kalabalığı, sınava alınmak, kötü notlar, yeni yüzler ve ortamlarla karşılaşmanın yarattığı gerginlik, sağlık problemleri, temizlik, oyun vb konularda okuldan yeterince yararlanamama gibi durumlar çocuğun okula ısınmasını geciktirebilir, hatta soğutabilir.
 2. Ezlem
  Üye


  Çocuk Neden Ders Çalışmaz


  Okulu sevmesinin çocuk için en önemli nedenlerden biride iyi arkadaş edinmektedir. Kötü ve huysuz arkadaşlarının olması çocuğunda okuldan soğuyarak ders çalışmamasını tetikler.

 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Çocuklar sınıfta agresif davranan arkadaşlarından korkup okula gelmek istemeyebilirler. Yada agresif çocuk öğretmeni yorup performansını düşüreceği içinde diğer çocuklar üzerinde olumsuz etkilere neden olabilmektedir.
+ Yorum Gönder