+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Sağlık sorunları okul fobisi yapar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Sağlık sorunları okul fobisi yapar

  Sağlık Sorunları Okul Fobisi Yapar
  Kimi zaman da çocuğun performansını bozacak patolojik nedenler olabilir. Zeka geriliği olan bir çocuğun öğrenmesi yetersizdir. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu olan bir çocuk davranış sorunları yüzünden hem çevresini huzursuz edebilir, hem de kendisi sabırla günü tamamlayamaz.

  Obsesif Kompülsif Bozukluk ve Tik Bozukluğu olan çocukların konsantrasyonları çoğu kez bozuktur. Sosyal Fobisi ve Seperasyon Kaygısı olan çocuk sınıfta asla rahat oturamaz. İşitme ve Görme Bozukluğu gibi duyusal problemleri olan çocuklar dersleri takip edemeyebilirler. Bu örnekler çoğaltılabilir ve çocuklarda görülebilecek bütün sağlık sorunları okul fobisine zemin hazırlayabilir.
 2. Ezlem
  Üye


  Okula Gitmeme İsteği  Çocuklardaki sağlık sorunları okul fobisi yapabilir. Diğer çocuklardan farlı olduğunu düşünen çocuklar okula gitmek istemeyebilir. Okulda agrasif davranışlar sergileyebilir.

 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Sağlık sorunları okul fobisine neden olabilmektedir. Sağlık sorunu yaşayan çocuklar diğer çocuklar tarafından kabul edilmeyeceklerini kendileri ile alay edileceğini düşünüp okula gitmek istemeyebilirler. Böyle sıkıntıları olan çocukların okula gidecekleri zaman öğretmene çocuğun özel durumu anlatılmalı arkadaşları bu konuda bilinçlendirilip çocuğun dışlanmasının önüne geçilmelidir.
+ Yorum Gönder