+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Okul ve Eğitim Forumunda El örgüsünde bu işin örneğinin adı nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  El örgüsünde bu işin örneğinin adı nedir?
  bir sorum var cevap verebilirseniz çok memnun olucam.a aşğıdaki sorunun cevabını bulamadım bir türlü ))


  El örgüsünde ön ve arka sıralarda ilmeklerin arka biritlerine sağdan sola batıp, yüz örülerek hazırlanan işin örneğinin adı nedir?


  yardımcı olmanızı bekliyorum.

  iyi çalışmalar,

  kolay gelsin

  Gülseren Şahin 2. HAYAT
  Devamlı Üye

  El örgüsü Motifi


  1. Düz
  2. Ters
  3. 1 düz kenar. 1 at(arttırmak), 2 beraber düz, 4 düz
  4. Ters
  5. Düz
  6. Ters
  7. 1 düz kenar. 2 düz, 2 beraber sağ, 1 at, 2 düz
  8. Ters
  1 inci sıradan tekrar başlar.
  NOT: Kenar ilmekleri sadece sıra başında kullanılır. 2 beraber sağ tarifi kitabın baş sayfalarındadır.
  Bir modeli oluştururken: Her sırada verilen ilmekler bir motif içindir. Yapılacak olan parçanın genişliğine göre, arka arkaya tekrar etmektir. Örnek: 2 düz kenar, 1 düz, 2 ters, 7 düz verilmişse yapılacak olan: 2 düz kenar, 1 düz, 2 ters, 7 düz, 1 düz, 2 ters, 7 düz, 1 düz, 2 ters, 7 düz olarak İlmek sayınız kadar devam eder.
  Motifi oluştururken grafikten faydalana-caksanız mutlaka yazılı açıklamayı da göz önünde bulundurun. Sadece grafik yeterli olmayabilir. Bazı grafiklerde siyah renkte İlmekler göreceksiniz. Siyah ilmekler olmayan İlmeklerdir. Kutucuk siyah ise o sıranın motifi orada bitti demektir. Tekrar başa dönülür. Grafikte üst üste gelen renkleri gözünüzde tabloymuş gibi
  canlandırmayın. Örgüde üst üste gelmeyeceklerdir. Örnek: 1. sırada verilen ilmekler için sadece 1. sırayı dikkate alın. Her sıra bağımsızdır, bağlantılı değildir. Yanılmamak için yazılı açıklamayı esas alın.
  Grafikte sıra başları sıra sayısının yazdığı taraftan başlar. 1. sıra 1 sayısının yazılı olduğu taraftan, 2. sıra 2 sayısının yazılı olduğu taraftan gibi…
  elrgsmotifi.jpg


+ Yorum Gönder