+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okullarımız Forumunda Anadolu İletişim Meslek Liseleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Uğur Baki
  Devamlı Üye

  Anadolu İletişim Meslek Liseleri
  Anadolu İletişim Meslek Liseleri


  Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullardır.Alanlarında yabancı dil bilir nitelikli insan gücünü yetiştiren, öğrencileri hem mesleğe hem de yüksek öğretime hazırlayan, ilköğretim okulu üzerine ilk yılı hazırlık sınıfı olmak üzere dört yıl eğitim süreli meslek liseleridir. Hazırlık sınıfından sonra öğrenciler aşağıdaki bölümlerden birini seçmektedirler:


  Gazetecilik


  Radyo-Televizyon


  Halkla İlişkiler ve Tanıtım

  Öğrenciler son sınıftan itibaren haftada iki gün teorik eğitimlerini okulda, haftada üç gün uygulamalı eğitimlerini seçtikleri bölüm programlarına göre alanlarında faaliyette bulunan işyerlerinde yapmaktadırlar.İşyerlerindeki beceri eğitimi sırasında asgari ücretin %30’undan az olmamak üzere ücret almakta ve Bakanlık imkânlarıyla sigortaları yapılmaktadır.Mezunlar, alanlarında bir meslek yüksek okuluna sınavsız geçebilmektedirler. Yüksek okuldaki başarıları doğrultusunda lisans eğitimine dikey geçişle kabul edilmektedirler.
 2. Zarafet
  Üye

  Anadolu meslek liselerinde öğrencileri ortaöğretim seviyesinde ortak genel kültür verip, sosyal ve teknik iş alanlarına hazırlıyor. Bu okullarda mesleki eğitim verilir iş yerinde çalışabilecekleri gibi, ustalık belgesi alanlar iş yeri açabilir.
+ Yorum Gönder