+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Oyun Tanıtımları Forumunda Umaykut Güvenli Hesap Uygulaması Çoklu Hesap ve Hesap Bakıcılığı Kuralları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dangerus
  Yeni Üye

  Umaykut Güvenli Hesap Uygulaması Çoklu Hesap ve Hesap Bakıcılığı Kuralları
  Çoklu Hesap Hakkında


  * Çoklu Hesap Ne Demektir?
  * Çoklu Hesap Neden Yasaktır?
  * Çoklu Hesap Nasıl Tespit Edilir?
  * Çoklu Hesap Denetimleri Nasıl Yapılır?
  * Çoklu Hesap ile Hesap Bakıcılığı Aynı Kapsamda mıdır? Hesap Bakıcılığı Ne Demektir?
  * Eskisi gibi Şikayet Formundan Çoklu Hesap İhbarı Yapabilecek miyiz?
  * Güvenilir Hesap Uygulaması Hakkında
  * Güvenilir Hesap Ne Demektir? Nasıl Olunur?
  * Neden Güvenilir Hesap Uygulamasına Geçildi?
  Çoklu Hesap Hakkında
  Çoklu Hesap Ne Demektir?
  Çoklu hesap, bir oyuncunun bir sunucuda birden çok hesabı olması demektir.
  Bir oyuncunun farklı sunucularda birer tane olmak üzere birden çok hesabı olabilir, bu kural dışı değildir. Ancak bir sunucuda birden çok hesap açmak yasaktır. Tespiti halinde hesaplar süresiz olarak kapatılır.
  Çoklu Hesap Neden Yasaktır?
  Eğer çoklu hesaba izin verilseydi, bir oyuncu bir ana hesap açıp, sözgelimi iki yan hesap açabilirdi. Ana hesabı ile gelişirken, yan hesaplarına sürekli yağma gönderir ve bu hesaplardan kendisine kaynak transferi (yağması) yapardı. Bir başka oyuncuya da saldırabilir ve kaynaklarını yağmalayabilirsiniz, ancak diğer oyuncuların ne kadar savunması olduğunu bilemezsiniz. Diğer oyuncular sizinle savaşacaktır, fakat sizin yan hesaplarınız elbette sizin kontrolünüzde olduğundan kolayca yağmalanacaktır.
  Bu tip haksız rekabet uygulamalarının yanında, oyuncular birden çok hesabı kontrol ederek bir çok hesaptan tek bir düşmana saldırı gönderebilirler. Ayrıca birbirlerine destek göndererek birden çok hesap ile tek hesabı savunur ve diğer oyunculara karşı avantajlı hale gelebilirler.
  Çoklu Hesap Nasıl Tespit Edilir?
  Bir IP adresinden birden çok hesap giriş yapıyor ise, bu hesaplar potansiyel olarak çoklu hesap kapsamına girerler. Ancak direkt olarak ceza almazlar.
  ANCAK, son 48 saatte aynı IP'den giriş yapan iki hesap arasında destekleşme (yardımlaşma) ve/veya saldırı (çapraz saldırı) yapılması mümkün değildir. Sistem buna izin vermez. Son 48 saat içinde aynı IP'den giriş yapmış hesaplar, güvenli hesap olarak kayıt olmadıkları sürece, hiç bir etkileşimde bulunamazlar.

  Çoklu Hesap Denetimleri Nasıl Yapılır?
  Son 48 saat içinde aynı IP'den bağlantı yapmış hesaplar anında tespit edilir ve birbirlerine saldırı veya destek göndermek isterler ise, buna izin verilmez.[/color] Eski sistemimiz yine otomatik olarka bu durumu tespit etmekte ve bu hesaplar yardımlaşır veya birbirlerine saldırır ise, onlara ceza vermekteydi. Yeni sistemimiz oyuncuların hata yapma şansını ortadan kaldırmakta ve kural ihlali yapılmasını en baştan engellemektedir. Böylece kuralları bilmediği için ceza alan oyuncularımıza yardımcı olunmaktadır.

  Çoklu Hesap ile Hesap Bakıcılığı Aynı Kapsamda mıdır? Hesap Bakıcılığı Ne Demektir?
  Hesap bakıcılığı, bir hesaba farklı oyuncuların giriş yapıp, o hesabı geçici bir süre yönetmesidir. . Oyuncularımız birbirlerinin hesaplarına giriş yapıp, birbirlerinin hesaplarını düzenleyebilir ve oynayabilirler. Ancak hesabına giriş yaptığınız oyuncuya 2 gün içerisinde destek gönderemez, o hesaptan destek alamaz, ya da o hesaba saldırı atamazsınız. Aynı şekilde o hesap da size destek atamaz, sizden destek alamaz ve size saldırı gönderemez.
  Hesap bakıcılığı arkadaşlarınızın oyunu oynayamayacak durumda gelmesi nedeniyle oyundan kopmasını engellemek ve emeklerinin boşa gitmesine mani olmak için gerekebilir. Arkadaşınız tatile gittiğinde, işleri yüzünden yoğunluk yaşadığında, sınav dönemine girdiğinde, vb... durumlarda hesabına bir süre de olsa bakamaz hale gelebilir. Bu tür durumlarda arkadaşınıza yardım edebilmek için onun hesap bilgilerini alabilir ve onun yerine hesabını kontrol edebilirsiniz. Ancak hesap bakıcılığını kullanmak ciddi bir avantaj olduğundan, durumu dengelemek için bu eyleme bir de bedel koymak gerekiyordu. Bu nedenle bakıcılık yaptığınız hesap ile 2 gün boyunca hiç bir şekilde etkileşime girememektesiniz. Bu süre, hesap bakıcılığını kestiğiniz, yani aynı IP'den girmeyi bıraktığınız andan itibaren başlamaktadır.
  Eskisi gibi Şikayet Formundan Çoklu Hesap İhbarı Yapabilecek miyiz?
  19 Ekim tarihinde yürürlüğe giren ve 16 Kasım tarihinde yürürlüğe giren yeni uygulamalar ile desteklenen sistem gereği çoklu hesap artık otomatik olarak algılanabilen ve cezalandırılan bir hale gelmiştir. Bu sayede çoklu hesabı sürekli olarak ve insan gücüyle denetleme zorunluluğu ortadan kalkmıştır.
  Ancak oyun yöneticilerimiz sürekli olarak güvenli hesap uygulamasını kötü niyetli kullanabilecek oyunculara karşı tarama yapacaklardır. Bir oyuncu birden çok hesap açıp her ikisine de güvenli hesap alır ve bunu hile yapmak amacıyla yaptığı anlaşılır ise, bu durumda tüm hesapları kalıcı olarak ceza alacaktır!! Güvenli hesap uygulamasını kötü niyetli olarak kullanan oyuncular hakkında hem yasal, hem oyun kuralları neticesinde doğan haklarımızı kullanma yetkimiz olduğunu hatırlatırız!
  Ek olarak, çoklu hesaptan ötürü ceza almış oyuncular, tüm cezalara itiraz yolu her zaman açık olduğundan dolayı, cezalarına itiraz etmek için bize başvurabilirler.
  Güvenilir Hesap Uygulaması Hakkında
  Güvenilir Hesap Ne Demektir? Nasıl Olunur?
  19 Ekim 2009 öncesinde aynı IP'den giriş yapan kullanıcı hesaplarının yardımlaşmaması ve birbirlerine saldırmaması öğütleniyordu. Aksi halde bu hesapların ceza alması söz konusu olabiliyordu. Bu sistem zaman zaman bazı insanların haksız yere ceza almasına neden olduğu gibi, çoğunlukla aynı evden, üniversiteden, yurttan ve net cafeden oynayan oyuncuların yardımlaşamadan oynamasına neden olduğundan, arkadaşlarınızla birlikte oynama zevkini kısmen ortadan kaldırıyordu.
  Ancak çoklu hesapla savaşmak ve hileyi engellemek için bu sistemi uygulamaya devam etmek zorunda kalmıştık. Zira hile yapanlar da aynı IP'den bağlantı yaparak birden çok hesabı kullanıyorlardı. Bu durumda aynı IP'den giren sözgelimi 2 hesabın farklı insanlara mı, aynı insana mı ait olup olmadığını anlayabilmek mümkün olmuyordu..oyuncu
  Güvenli hesap olmak, aylık 30 elmaslık cüzi bir ücret karşılığı hesabınızı işaretlemek demektir. Güvenli hesaplar aynı IP'den giriş yaparak birbirleriyle yardımlaşabilir veya birbirlerine saldırabilirler. Ancak yardımlaşan/saldırı yapan hesapların hepsinin güvenli hesap olması gereklidir.
  Aynı IP'den giriş yapan iki hesapta, hesaplardan biri güvenli hesap, diğeri değil ise, bu durumda yardımlaşmalarına veya birbirlerine saldırı göndermelerine yine izin verilmez.
  Ayrıca oyun yöneticilerimiz sürekli olarak güvenli hesap uygulamasını kötü niyetli kullanabilecek oyunculara karşı tarama yapacaklardır. Bir oyuncu birden çok hesap açıp her ikisine de güvenli hesap alır ve bunu hile yapmak amacıyla yaptığı anlaşılır ise, bu durumda tüm hesapları kalıcı olarak ceza alacaktır!! Güvenli hesap uygulamasını kötü niyetli olarak kullanan oyuncular hakkında hem yasal, hem oyun kuralları neticesinde doğan haklarımızı kullanma yetkimiz olduğunu hatırlatırız!
  Güvenli hesap olan kullanıcılar diğer güvenli hesaplar ile rahatlıkla destekleşebilecekleri için, aynı net cafeden, yurttan, üniversiteden ve evden oynayan oyuncular, arkadaşlar veya kardeşler bu şekilde rahatlıkla aynı birlikte yer alabilir ve ortaklaşa hareket edebilir. Biz onların gerçekten farklı hesaplar olduklarını biliriz, onlar da aynı yerden birlikte oynamanın keyfini çıkartırlar. Kurunun yanında yaş yanmaz, hem çoklu hesap hilesinin önüne geçilir, hem de gerçekten farklı kişiler olan ancak aynı yerden bağlanan kişiler oyunlarını oynayabilir. 2. Acil

  Umaykut Güvenli Hesap Uygulaması Çoklu Hesap ve Hesap Bakıcılığı Kuralları isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


umaykut otomatik yağma