+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Özel Dershaneler Forumunda Antakya Dershaneler Birliği Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Antakya Dershaneler Birliği Hakkında Bilgi
  antakya dershaneler birliği hakkında bilgi kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Antakya Dershaneler Birliği

  Hatay'da Kurulu bulunan dershanler, eğitimde kaliteyi ve verimliliği arttırmak, daha büyük başarılara imza atmak ve gerekli olan birliği sağlamak üzere dernekleşiyor
  .Dershanecilik sektöründeki sıkıntıları belirleyip bunların çözümü için bir araya gelen dershanler, bu sektöre karşı zaman zaman oluşan ön yargıları kırmak ve öğrencilere verilen hizmetin kalitesini arttırmak için birlikte hareket etmeye karar verdiler.

  Bu alandaki sorunların dile getirip ortak çözümler üreteceklerini, dershanecelik imajının saygınlığını arttırmak dershaneleri toplumda hak ettikleri yere taşıyacaklarını belirten dershane yöneticileri, başarısızlığın asla bahane kabul edilmeyeceği bir alanda hizmet verdiklerini bu sebeple her türlü sıkıntılara karşı birlikte hareket edeceklerini bildirdiler.

  Ortak bir bildiri yayınlayan dershanler:

  "Özel hassasiyet ve itina gerektiren bir alanda hizmet veriyoruz.Dolayısıyla ortak kararlar alıp, ortak çalışmalar icra etmenin ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple kurduğumuz birliği koruyacak ve ilerleteceğiz.

  Öğrencilerin sadece önlerindeki sınava değil, bütün eğitim hayatlarına yönelik bilgi ve donanıma kavuşmaları için çalışmalarımızı sürdürüken profesyonelliğimizi koruyacak birbirimize katkı sağlayacağız.

  Başarının sadece dershanlerle olmayacağına Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, okullarımızın ve dershanelerimizin uyum içinde çalışmasıyla ve veli işbirliğinin sağlanmasıyla başarının sağlanacağına inanyoruz. prgoram ve planlama yaparken çalışırken okullarımızın ve dershaneleimiz birbirinin alternatifi değil; destekçisi ve tamamlayıcısı olduğuna inanarak çalışma yapacağız.

  Tüm üyelerimizin çeşitli katkıalrı, her türlü paylaşımı ve desteği ile bu hizmet alanındaki sıkıntıların önüne geçecek, olası olumsuzlukları da birlikte aşacağız. Dershanlerin en önemli paydaşı olan öğrencilere daha faydalı olunması ve bunun yanında velilerin yüklerinin paylaşılması için ortak tedbirler alacağız.Dershanelerin öğrencilerden aldıkları ücretlerde ve personellerine ödedikleri ücretlerde standartları yakalayıp eşit ve adil bir rekabet ortamının sağlanmasına katkı sağlayacağız.
  Gerçeğe aykırı, öğrenci ve veliyi yanıltıcı beyanda bulunan bir takım özel kurumlara, korsan yapılanmalara karşı da her zaman olduğu gibi bundan sonra da hep beraber toplumu doğru aydınlataraki aldatmaların karşısında duracağız.

  Yasal sorumlulukların yerine getirilmesi hakkımızı arayacak ve yasal olmayan uygulamaların karşısında olacağız. Gerektiğinde tüzüğümüzde yer verdiğimiz gibi çeşitrli raporlar hazırlayrak haksız rekabete yol açan çeşitli faaliyetleri ilgili makamlara duyuracağız.Birlikte tüm sorunların üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

+ Yorum Gönder