+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Özel Dershaneler Forumunda Iltek Dershanesi Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Iltek Dershanesi Hakkında Bilgi
  iltek dershanesi hakkında bilgi kısaca 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  İltek dersanesi hakkında bilgi  İltek Dershanesi, 1968 yılında Ege Üniversitesi öğretim görevlisi, Makine Mühendisi, Dr. Ahmet Yaşar Yazıcı tarafından Bornova’da kurulmuştur. Yaşar Bey, dershanenin ismini İLİM ve TEKNİK sözcüklerinin ilk hecelerinden esinlenerek vermiştir. İlk yıllarda yalnızca yabancı dil üzerine öğretim yapılan İltek Dershanesi’nde, sonraki yıllarda üniversite hazırlık kurslarına başlanarak İzmir’de bir ilke imza atılmıştır.1982'de bilgisayar kursları da açıldıktan sonra İltek Dershanesi, bilimsel öğretimin ilkelerini benimseyerek, eğitim ve öğretimin pek çok alanında hizmet üretmeye başlamıştır.

  İltek Dershanesi, kurucu Dr. Ahmet Yaşar YAZICI'nın 1984'te vefatından sonra, eşi Saadet Yazıcı yönetiminde aynı güç ve ilkelerle çalışmaya devam ederek elde ettiği başarılarla köklü bir kurum olmuştur.

  Şu an yurdumuzun çeşitli yerlerinde görev yapan, yerleştikleri üniversitelerde öğrenimlerini sürdüren ve bugün dershanemizde öğrenim gören öğrencilerimize geçmişin onuru, geleceğin coşkusuyla sevgilerimizi sunuyoruz.
+ Yorum Gönder