+ Yorum Gönder
Savunma Birimleri ve Polis Teşkilatı Forumunda Şehit Polis Kadir Can 22 Mart 2012 Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Şehit Polis Kadir Can 22 Mart 2012
  Şehit Polis Kadir Can 22 Mart 2012

  Şehit Polis Kadir Can Hakkında Bilgi


  Şehit Kadir Can, Antalya'da toprağa verildi
  23 Mart 2012 Cuma 14:34

  Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan başpolis memuru Kadir Can, Antalya'da toprağa verildi.  Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan başpolis memuru Kadir Can, Antalya'da toprağa verildi.

  Can'ın cenazesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Uncalı Morgu'ndan alınarak polis eskortu eşliğinde Kepez Atatürk Mahallesi'ndeki evine dua için getirildi.

  Muratpaşa Camisi'nde düzenlenen törene, şehit Kadir Can'ın eşi Ayşegül, 17 yaşındaki kızı Gökçe, 12 yaşındaki oğlu Ömer, annesi Merdane Can ile Antalya Vali Vekili Recep Yüksel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, CHP Antalya Milletvekilleri Deniz Baykal, Osman Kaptan, Arif Bulut ve Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz katıldı.

  Şehit başpolis memuru Kadir Can'ın eşi Ayşegül Can, gazetecilere yaptığı açıklamada, onurlu ve gururlu olduklarını söyledi. Can, ''Ne mutlu bize çocuklarımıza böyle bir onur yaşattı'' dedi.

  Türkiye'de cesur insanlar olduğu sürece Türk halkına hiçbir şeyin olmayacağını ifade eden Can, ''Eşim aslanlar gibi yaşadı, aslanlar gibi şehit oldu. Evladım da eşim gibi yetişecek'' diye konuştu.

  Eşinin cenazesini gördüğünü ve yüzünün melek gibi olduğunu belirten Can, ''Acımız büyük ama onurluyuz, ayaktayız. Eşim ölmedi, şehit oldu. Onlar da cezalarını çekecekler, bizim yiğitlerimiz çok'' dedi.

  Antalya Müftü Vekili İbrahim Keser tarafından kılınan namazın ardından şehit başpolis memuru Kadir Can'ın cenazesi, Uncalı Mezarlığı'na getirilerek, dualar eşliğinde defnedildi.

  Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nce çelenklerin gönderildiği törende, vatandaşlar ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganı attı.

  Doğu hizmeti için 2010 yılının Temmuz ayında Şırnak'a tayini çıkan ve bu yıl Haziran ayında görev süresi tamamlanacağı öğrenilen şehit başpolis memuru Kadir Can, Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit düşmüştü.
 2. Acil

  Şehit Polis Kadir Can 22 Mart 2012 isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder