+ Yorum Gönder
Tekerleme Fıkra ve Politik - Öğrenci Fıkraları Forumunda Okul ve Öğrencilikle İlgili Birkaç Fıkra Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Okul ve Öğrencilikle İlgili Birkaç Fıkra
  Okul ve Öğrencilikle İlgili Birkaç Fıkra Ceza

  İlgili Birkaç Fıkra

  Öğrencilikle İlgili Birkaç Fıkra


  Öğrenci sınıfa yeni gelmişti. İkinci günü öğretmenine sordu: – “Öğretmenim, insana yapmadığı bir şey için ceza verir misiniz?” – “Olur mu evladım?”, dedi öğretmen. “Yapmadınsa ceza da olmaz. Niye sordun bunu?” – “Efendim dün verdiğiniz ev ödevini yapmamıştım da ceza verirsiniz sanıyordum..”

  Yazı tura

  Temel üniversite sınavına girmiş. Her soruda yazı tura atarak cevapları vermiş. İki saat sonra öğrencilerin çoğu sınav kağıdını verip salonu terk etmiş, Temel hala yazı tura atıyor. Öğretmen gelip başına dikilmiş: – “Temel hepsini yazı tura atıyorsun, hala bitiremedin mi?” Temel: – “Hocam bir saat önce bitirdim ama cevaplarımı kontrol ediyorum!”

  Daha çok istiyor

  Çocuk, okuldan bir gözü şiş olarak dönünce, annesi telaşlanır: – “Oğlum ne oldu gözüne? Düştün mü yoksa?” – “Hayır düşmedim. Arkadaşım Orhan’la dövüştük. Ben de yarın onun gözünü şişireceğim!” Annesi oğlunu yatıştırmaya çalışır: – “Sakın ha! Dövüşmek iyi birşey değil. Ben sana yarın pasta çörek vereyim. Arkadaşına da ver, barışın. Güzel güzel oynayın olmaz mı?” – “Olur anneciğim, barışırız.” Ertesi gün, çocuk öteki gözü de şişmiş olarak döndü. Annesi merakla sordu: – “Yine ne oldu?” – “Arkadaşım yaptı; daha çok pasta, çörek istiyor!”

  Geçmiş zaman

  Türkçe dersinde öğretmen sordu: – “Ben güzelim, dediğim zaman bu hangi zaman formundadır?” – “Geçmiş zaman öğretmenim.”

  28 gün

  Öğretmen sormuş: – “Hangi ayda yirmi sekiz gün var?” Soner cevap vermiş: – “Hepsinde hocam.”

  Hangi okulda?

  Ahmet okuldan eve çok mutlu bir halde geldi. – “Okulda ne yaptınız?” – “Patlayıcı madde imal ettik.” – “Peki yarin ne yapacaksınız okulda?” – “Hangi okulda?”

  İki yüzlü

  Öğretmen sormuş: – “Söyle bakalım, iki yüzlü kime denir?” Zeynep: – “Okula gülerek gelen öğrenciye.”

  Fiil çekimleri

  Yaşlı öğretmen Mehmet’e fiillerde zaman çekimlerini öğretiyordu : “Bak Mehmet”, dedi; “Ben güzeldim” dersem geçmiş zaman olur. Peki, “Ben güzelim” dersem ne olur?” Küçük Mehmet düşünmeden cevap verdi: “Yalan olmaz mı öğretmenim?”

  Karnen nerede?

  Karne günüdür. Küçük çocuk okuldan döner. Annesi: “Karnen nerede yavrum?” diye sorar. Çocuk gülerek cevaplar: “Arkadaşıma ödünç verdim, babasını korkutacakmış!”

 2. Acil

  Okul ve Öğrencilikle İlgili Birkaç Fıkra isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder