+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Karıncalardan nasıl kurtulabiliriz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Karıncalardan nasıl kurtulabiliriz
  Karıncalardan Kurtulma Yolları

  Mutfağa dadanan karıncalardan kurtulmak için karıncaların dolaştığı yere kuru limon kabukları, sarımsak ya da domates koyunuz.Karıncaların eve girdiği yerlere birkaç adet çekirdek kahve koyunuz.Karıncaların çıktığı yeri tespit ederseniz önünü tebeşirle kapatınız. Ya da gelmesini istemediğiniz yerin çevresini tebeşirle kuvvetlice çiziniz.
  Yine de karıncalar görülüyorsa sineklere ve haşerata karşı kullanılan sprey sıkınız. Bunu yaparken yiyecekleri ve kapları dikkatle koruyunuz.Bir süngeri şekerli suya batırıp karıncaların saldırı alanlarına koyunuz. Karıncalar tümüyle doldurunca süngeri sıcak suda temizleyip bu işi birkaç kez yineleyiniz.Karıncalara ve aynı zamanda hamam böceklerine karşı etkin bir mücadele aracı da asit boriktir. Eczaneden alacağınız asit borik tozunu karıncaların dolaştığı yerlere serpiniz. Ya da bir ekmeği ıslatarak üzerine koyunuz.Karıncalara karşı denenecek bir yol da 3-5 sigaranın tütününü bir cezvede kaynattıktan sonra bir tabağın içinde karıncaların geçtiği yere koyunuz. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Karıncalar çok küçük hayvanlar olsalarda çok tehlikeli hayvanlardır. çünkü karıncalar toprağı kazarak bir evin yıkılmasına bile neden olmuşlardır. onlardan kurtulmak için eczana de zarar vermeyen ancak karıncalar için işe yarayan ilaçlar kullanın.
+ Yorum Gönder