+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Kravat bağlamak ciddi iştir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kravat bağlamak ciddi iştir
  Kravat Bağlamak Kısa Bilgi
  Kravat bağlamak tabi ki ciddi bir iştir çünkü düğüne damat olarak yada bir toplantıya giderken çok önemlidir bu yüzden kravat bağlamak önemlidir.
  Gazetelerde yer alan bir habere göre İngiltere’nin ünlü Cambridge Üniversitesi’nden fizik doktoru Thomas Fink ve Yong Mao, kravat üzerine yaptıkları ciddi ve uzun süreli bir çalışmanın sonucunda kravat bağlamanın teorisini geliştirdiler. Bilim adamlarının çalışmasının temelinde kravatın ‘bir geometri objesi’ olarak değerlendirmeleri yatıyordu.
  Biri yavaş hareketlerle kravatını bağlarken, diğeri elinde kamerayla bağlama hareketlerini kaydeden bilim adamları, bu görüntüleri defalarca izledikten sonra bir sonuca ulaştılar. Matematikçiler arasında ‘random walk’ olarak bilinen, kravat bağlarken yapılan hareketleri birbirine bağlayan bir haritaya ulaşmışlardı. İşte ortaya çıkan bu harita, yaygın olarak bilinen birkaç stilin çok ötesinde tam 85 olası kravat bağlama tekniği olduğunu ortaya koyuyordu.
  Geçmişte kullanılan kravat bağlama yöntemlerini de inceleyen bilim adamları bizleri de ilgilendiren aktüel sonuçlara da ulaşmıştı ki bunların en ilginçlerinden biri günümüz erkeklerinin kullandığı kravat bağlama yönteminin, 19. Yüzyıl Londra’sında otobüs şoförlerinden yadigar kaldığı gerçeğiydi. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Kravat bağlamak ciddi bir iş sayılır. çünkü kravat nası bağlanırsa o derece elbiseye karizma verir. bunun için kravat bağlarken güzel ve düzgün bağlanılmaya dikkat edilmelidir. bunun dışında aldığınız kravatın kalitesi de kravatın bağlanışına etki eder.
+ Yorum Gönder