+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Halı Hakkında Genel Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Halı Hakkında Genel Bilgiler
  Halı Hakkında Genel Bilgiler

  halıyla ilgili bilgiler

  Halınızın yıkanması ve su basması durumunda, (suyun cinsi ne olursa olsun) halınız garanti kapsamından çıkar yapılacak ilk iş doğru temizleme şirketini bulup halınızın hem üstünü hem de altının kurutulmasını sağlamaktır.
  Halınızın arkasında marka damgasının olmasına dikkat ediniz.
  Seçtiğiniz ürünün teknik özelliklerini okuyunuz.
  Seçiminizi yaparken; amaca uygunluk konusunda, satış mağazası yetkililerinden yardım isteyiniz. Kullanım yeri ve amacınız ürün tipini belirlemede önemlidir.
  Ağır eşyaların altında oluşabilen hav ezilmesi durumunda tercihen dövücü tip elektrik süpürgesi veya fırçası ile süpürünüz.
  Halınızı doğrudan güneş ışınlarına maruz bırakmayınız.
  Elektrik süpürgesi veya diğer metotlarla basit toz veya topraklardan kaynaklanan kirlerin temizlenmesinde çok iyi neticeler alınabilinir. Ancak yemeklerin yağlı buharı ve dışarıdan ayakta taşınan yağ ve toprak parçacıkları zamanla havın içine girip lifleri zedeleyebilir ve bozulmasına neden olabilir. Bu halınızın renklerinin bozulmasından değil yağ tabakasının havı kaplamasındadır. Bu nedenle yılda bir kez iyi referansları olan profesyonel bir temizlik şirketi tarafından temizlenmesi halınızın ömrünü uzatacaktır. 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  halıları ev süsü olarak sermeyiz ayaklarımızın üşümemesi için sereriz çünkü eğer üşürse hasta olabiliriz işte bu yüzden evinize halı sermenizi tavsiye ederim.
+ Yorum Gönder