+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Program Sorunları Forumunda Bilgisayar Hijyen Sorunları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bilgisayar Hijyen Sorunları

  Bilgisayar Hijyen Sorunları nelerdir kısaca bilgi

  Maalesef mecbur kaldığımız dan dolayı saatlerce bilgisayar başında zaman geçirmek zorunda kalırız. Bu da bir sürü hastalığa yol açar.
  Baş ağrısı, gözlerin kuruması, odaklanma sorunu, ışıkların parlaması ve boyun ağrıları. Bu gibi semptomlar sizde de gözüküyorsa sizde bilgisayar başında fazlaca zaman geçiriyorsunuz. Bütün gün iş yerinde bilgisayar başında çalıştıktan sonra evinize gelip. tekrar bilgisayar başına geçiyorsanız bedeninize pekte iyi davranmadığınızı söyleyebilirim.

  Şimdi ne yapalım elden bir şey gelmiyor diyor olabilirsiniz. Aslında yapacak bir kaç ufak değişim ile en azından bu tip sağlık bozukluklarının bir kısmından kurtulabilirsiniz. Örneğin; bilgisayar kullanımına gelecek olursak, bilgisayar ekranına bazla yakın pozisyonda oturmayın. monitör ile gözleriniz arasına, kollarınızın uzunluğu kadar bir mesafe bırakmanız yeterli. monitörü sevgilinize bakar gibi sürekli göz teması kurarak bakmanız gerekmez. yazı yazdığınız zamanlarda klavyeye odaklanarak monitörün ışınlarından kurtulabilirsiniz.

  Ofis sonrasında belinizde ağrılar hissediyorsanız, bilgisayar karşısında yanlış pozisyonda oturuyorsunuz demektir. belinizin dik duracağı bir pozisyona kendinizi zorlayabilirsiniz. bel arkasına konacak küçük bir destek gibi.

  Bir diğer yandan önemli olan asıl mevzulardan biri de bilgisayar, fare vb. sürekli temas halinde bulunduğunuz elektronik cihazlarım mikrop kapasiteleri. toz alma alışkanlığınız yok ise baktığınızda kir görüyorsanız sağlıksız bir hal içerisinde sinizdir uyarırım. sıvı temizlik deterjanları, toz yok eden kimyasal temizleyiciler kadar bir sürü ürün marketlerimizde satılmaktadır. bunlar ile haftada bir de olsa yapacağınız temizlikler size yeterli gelebilir.
 2. Acil

  Bilgisayar Hijyen Sorunları isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder