+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Kitlelerin Düşünce ve İnançlarındaki Değişiklikler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kitlelerin Düşünce ve İnançlarındaki Değişiklikler
  Kitlelerin Düşünce ve İnançlarındaki Değişiklikler Hakkında Bilgi

  a. Sabit İnanışlar: Kitlelerin düşünce ve inançları birbirinden farklı iki sınıf oluşturur. Bir tarafta üzerine bütün bir uygarlığın kurulduğu ve yüzyıllarca yaşayan devamlı inanışları : Bir zamanlar derebeylik kavramları, dini düşünceler zamanımızdaki milliyetler prensibi demokratik ve toplumsal fikirler bu gibi sabit büyük inançlardır. Öte yandan her dönemin doğuşunun ölümünü gördüğü genel kavramlardan, anlayışlardan çıkma geçici ve değişken düşünceler bulunur.

  b. Kitlelerin Değişen Düşünceleri: Gücünü göstermiş olduğumuz sabit düşünceler üzerinde daima doğan ölen düşünceler tabakası bulunacaktır. Bunlardan bazılarının ömürleri pek kısadır ve en önemlilerinin ömrü bir kuşağın ömrünü hemen hemen geçmez.
 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Kitlelerin hem din üzerin de hem de normal hayat üzerinde az veya çok etkileri vardır ama bazı kitleler millete yalan yanlış haberler verip çok yanlış durumlara yol açabilmektedir.
+ Yorum Gönder