+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Kaygı Bozukluğu Terapisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kaygı Bozukluğu Terapisi

  Kaygı Bozukluğu Terapisi Hakkında Bilgi

  Kaygı bozukluğu ardındaki sebepler belirlendikten sonra doktor sizin yaşadığınız kaygı bozukluğu türüne göre terapi uygulayacaktır. Terapi sizin kaygı bozukluğu sırasında düşündüklerinizi ve hissettiklerinizi tanımlamaya yaramakta ve farkında olmanızı sağlamaktadır.

  Terapi sırasında geçmişiniz, iş ve ev hayatınız ve kişisel yaşamız hakkında detaylı bir inceleme yapılır. Bu noktada terapist ile tam anlamıyla dürüst bir iletişim kurmanız tedavisin başarıya ulaşması adına çok önemlidir.

  Yaşamınız, düşünceleriniz ve hisleriniz konusunda terapiste vereceğiniz bilgiler ile size davranışlarınızda yapmanız değişiklikler, stresinizi nasıl azaltabileceğiniz ve yaşam tarzınız hakkında bazı öneriler alabilirsiniz.

  Diğer bir terapi uygulamasında ise hasta kaygı bozukluğuna yol açan korkuları ile kontrollü bir ortamda yüzleştirilerek bu korkuların üzerinden gelmesi sağlanmaktadır. Korkularla yüzleşmek hastalarda gerçekten bunların aşırı kaygıya yol açabilecek durumlar olmadığını fark etmesi yönünde gelişim göstermektedir.

  Bu iki ana terapi dışında doktorunuzun ve sizin karar verebileceği farklı terapi uygulamaları kaygı bozukluğu tedavisi için kullanılmaktadır.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Kaygı bozukluğu terapisi kaygılanan kişilerin yani bir şeyleri aklında tutan ve bu durumu psikolojikmen aklına kazıyan ve bu durum da artık kişinin sağlıklı bir şekilde düşünememesi dir. bu durum karşısında da doktorların yardım etmesidir.
+ Yorum Gönder