+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Panik Atak Hakkında Bilinmesi Gerekenler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Panik Atak Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  Panik Atak Hakkında Bilinmesi Gerekenler Hakkında Bilgi

  hakkndabilinmesigereken.jpg


  Panik atak insanlarda aniden ortaya çıkan korku, bunalma ve sıkıntı halini ifade etmektedir. Panik atak nöbeti yaşan bir kişi kendisine bir zarar geleceğini düşünür. Yakın bir zamanda öleceğini tahmin etmektedir. Panik atak nöbeti şiddetli bir şekilde başlayıp, hasta üzerindeki etkisini zamanla kaybettirmektedir.

  Yapılan araştırmalarla panik atak nöbeti geçiren insanların oranı %2 civarında olduğu görülmüştür. Panik atak nöbeti geçiren hastaların birçoğu uzman bir hekime başvurmamaktadır. Panik atak hastaları incelendiğinde büyük bir kısmının kalp hastalığı geçirmiş olduğu görülmektedir. Geçirilen kalp krizi bu hastaları etkilemiştir. Bu yüzden tekrar kalp krizi geçireceğini düşünerek korku duyarlar. Nöbet geçiren hasta genel anlamda panik halindedir.

  Aslında panik atak psikoloji sorunlardan kaynaklanmaktadır. İnsan psikolojisinin bozulması sonucunda ortaya çıkar. Panik atak nöbeti geçiren hastalar ise bu şekilde düşünmemektedir. Yaptıkları panik durumunun gerçek bir sebebi olduğunu söylemektedir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Panik atak kişide aniden çıkan aşırı korku, kaygı halidir. Kişi panik atak sırasında korkmakta ve bu korkuya bağlı kızarma aşırı terleme , üşüme, kalp çarpıntısı, ve denge bozukluğu görülmektedir.
+ Yorum Gönder