+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Panik Atak Nöbeti Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Panik Atak Nöbeti Özellikleri
  Panik atak nöbetleri kişinin belli belirsiz aralıklar ile bu hastalığa yakalanmasıdır bu tür durumlar da kişi ile sürekli olarak ilgilenmek ve hiç yalnız kalınmaması gerekmektedir yoksa kişi kendine zarar vere bilmektedir.


  - Panik atak hastalığı çocuklarda fazla görülmemektedir. Gençlik yıllarında başlayan panik atak nöbetleri orta yaşlarda şiddetini arttırabilmektedir.

  - Panik atak nöbetleri hastanın günlük yaşamını etkilemektedir. Aslında hiçbir sorun yokken, başına bir olay geleceğini düşünmeye başlar ve korku hali içinde yaşar. En ufak bir konuya canı aniden sıkılmaktadır. Panik atak nöbeti geçiren hastalar sıklıkla bunalıma girerler. Bu olumsuz etkilerden dolayı kendilerine olan öz güvenleri yoktur. Kişi genelde çıkamayacağı yerlere girmemektedir. Örneğin; otobüste hemen kapı kenarında bulunmaktadır. Evde tek başına kalmak istememektedir.

  - Panik atak nöbetleri 10 ile 60 dakika arasında sürebilmektedir. İlk 10 dakika içinde artan şiddete sahip bu nöbetler dakikalar ilerledikçe şiddetini azaltır. 1 saatten fazla bir nöbet durumu ise görülmez.

  - Psikolojik bir hastalıktır. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Panik atak nöbetleri 10 dk ile bir saat arasında sürmektedir. Panik atak durumlarında kişi kendi kontrolünü kaybetmekte ve etrafındakileri kırabilmektedir. Kişi atak geçtikten sonra yaşadığı durum için üzülmekte olsada önüne geçememektedir.
+ Yorum Gönder