+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Panik Atağı Ortaya Çıkaran Durumlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Panik Atağı Ortaya Çıkaran Durumlar
  Panik Atağı Ortaya Çıkaran Durumlar Hakkında Bilgi

  Panik Atağı Ortaya Çıkaran Durumlar Hakkında Bilg.jpg


  - İnsanların kapalı mekanlarda durması panik atağı tetikler. Çünkü zaten kendine öz güveni az olan kişi, kendisini kapalı ve havasız bir ortamda bulduğunda bunalmaya başlayacaktır. Sonucunda kafasında kötü senaryolar oluşmaya başlar.

  - Hastaların topluluk içinde iş görme zorunluluğunda olması panik atağı tetiklemektedir. Yapacağı işin zorluğunu düşünerek, başarısız olma kaygısı içine girer.

  - Troid bezi hastalıkları panik atağa neden olmaktadır. Bu hastalıkta vücutta kalsiyum ve fosfor elektrolitlerinde düzensizlik meydana gelmektedir. Bu durum nöbeti tetiklemektedir.

  - Bu hastalar için yüksek yerlerde bulunması sakıncalıdır. Köprü ya da bir binanın üst katlarında bulunan kişi ani nöbetler geçirebilmektedir.

  - Aşırı miktarda kafeinli içecek tüketimi risklidir. Kafein direk beyine etki etmektedir. Merkezi sinir sistemimizde bozukluklara neden olan aşırı kafein alımı, panik atak nöbetlerini tetikler.

  - Kalabalık alanlar panik atak nöbetlerinin sıklıkla görüldüğü yerlerdendir. Çünkü; bu yerlerde insanlar çabuk sıkılmakta ve panik yapabilmektedir.

  - Depresyon gibi birçok psikoloji hastalıklar beraberinde panik atağı da getirebilir.

  - Günlük yaşamda rahatsızlıklarımızdan dolayı kullandığımız ilaçların yan etkisi olarak panik atak nöbetleri görülebilir.

  - Yaşamımızdaki stres panik atak nöbetlerini ortaya çıkarmaktadır. Örneğin; yazılı sınavda öğrencinin sürenin yetmeyeceğini düşünmesi onu panik durumuna sevk eder. Halbuki her şey yolundayken aklına gelen bu durum sınavında başarısızlığına neden olmaktadır. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Panik atak kişilerin yalnız olduğu ve kapalı bir mekanda kaldığı durumlarda gerçekleşebilir çünkü kişi kendine olan öz güveni yetersizliğinden dolayı kapalı ortamlarda kalır aynı zamanda bu durumu yaşayan biri için ise kişinin fazla kalabalık ortamlarda kalması da bu durumu tetikler aynı zamanda kişinin yüksek yerlerde kalması sakıncalıdır orada nöbet geçirebilir .
+ Yorum Gönder