+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Hipnoz Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hipnoz Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır

  Hipnoz Hastalığı Tedavisi

  Histeri belirtileri ve siğil vakalarında, parmak derilerini koparma, tırnak yeme gibi en basit alışkanlıkları gidermek ve bastırılmış anıları ortaya çıkarmak için bu yöntem kullanılır. Akıl hastalıklarında da olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Akıl hastalarının birçoğunun hipnoza karşı oluşu çoğu kez sayıklama tepkilerinin doğmasına neden olur. Psikolojide ise göz kamaştırıcı yapay başarılar elde edilmiştir. Bu yöntemle kişi saplantılarından, korkularından, kekemelikten kurtarılır. Fakat hastalığın kökeninde varlığı bulma eğilimi olduğundan elde edilen sonuçlar sürekli olmayabilir. Hastalık belirtileri ortaya çıkaran da bu eğilimler olduğu için bir belirti kaybolduğunda yerine yenisinin çıkması olasılığı çok yüksektir.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  hipnoz hastalığı tedavisi öncelikle kişi kendi kafasın da işi bitirmesi gerekmektedir onun için kişi gerçekten bu hastalıktan kurtulacağını ve iyileşeceğine inanması gerekmektedir.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Hipnoz daha çok histeri vb. psikolojik hastalıkların tedavisinde uygulanır. Bunlar dışında kekemelik gibi sorunların tedavisinde de olumlu sonuçlar vermiştir. Yapılan araştırmalar akıl hastalarının tedavisinde olumlu sonuçlar verdiğini göstermektedir.
+ Yorum Gönder