+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Başarısızlık Korkusu Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Başarısızlık Korkusu Nedir

  Başarısızlık Korkusu Hakkında Bilgi


  Başarısızlık.jpg


  Başarısızlık, tüm düşünce ve davranışlarımızın doğru olup olmadığını anlamamızı sağlayan bir gerçekliktir ve birçok şekilde açığa çıkabilir: Yaşamak istediğimiz hayatı yaşamadığımızı farketmek, planlarımızın işe yaramaması, yardım muhtaç hale gelmek… Çok göreceli olan başarısızlık herkes için aynı şeyler ifade etmeyebilir. Kimisi başarısızlıklarından ders çıkarır ve hem yanlış kısımları düzeltip herşeyi baştan yapar hem de gelecek planları için dikkat etmesi gereken noktaları öğrenmiş olur. Ama korkunun başladığı asıl nokta ise, çok çaba göstermiş olmanıza rağmen planların başarısız olması ve ardından hissettiğiniz hayal kırıklığıdır. İşte o anda ne durumu iyileştirmeye çalışırsınız ne de başka bir plan kurarsınız. Çünkü yeterince iyi olmadığınız ve tekrar başarısız olacağınız düşüncesine kapılırsınız.
 2. ahodragon
  Yeni Üye

  Bu bilgilendirme için sağol arkadaşımBenim bir ara bu psikolojik durumdan çıkamayacağımı zannettim ama çıktımDemekki benim hastalığım buymuş
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Başarısızlık insanı hedeflerine ulaşamaması, kendi kendine yetememesi sürekli olarak başkalarına mahkum yaşaması gibi kendini göstermektedir. Başarısızlık göreceli bir kavramdır şöyle ki kimi sınavdan 80 alıken kendini başarısız sayarken kimide 50 aldığında başarılı olduğunu düşünmektedir.
+ Yorum Gönder