+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Hipnozun En yaygın kullanım alanları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hipnozun En yaygın kullanım alanları
  Hipnozun En yaygın kullanım alanları

  -Tırnak yeme,
  -Oburluk,
  -Sigara bağımlılığında,
  -Alkol Bağımlılığında,
  -Çeşitli kazanılmış tiklerin tedavisinde

  Hipnoz1.jpg
  Hipnoz ile tırnak yemekten,aşırı oburluğa kadar bir çok kötü alışkanlıktan kurtulmak ta mümkündür. Devamlı üzüntülü bir karakter yapısı veya huysuz bir şahsiyet nedeni ile uyumsuz olma gibi arzu edilmeyen alışkanlıklar da hipnoz vasıtası ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Alışkanlıkların nasıl düzeltilebileceğinin genel prensiplerini, bu bölümün başında tartıştık. Burada tekrar stressin nasıl azaltılabileceğini gözden geçirmekte yarar vardır. Eğer daha stressli bir hayata doğru gidiyorsanız, bu stressli hayat sizi tüketecektir. Zihninizdeki olumlu düşünceleri silecek , onun yerine olumsuz düşünceleri zihne hakim kılarak, olumlu davranış kalıplarınızı tahrip edecek. Özellikle kendinizi sıkıntı içerisinde hissettiğiniz zaman, aşina olduğumuz savunma mekanizması en rahat bir şekilde duruyormuş gibi görünmektir. Bu davranış modeli hatalıdır. Sonuçta,stresin sebeblerini ortadan kaldırmak yerine onlarla yaşamaya ve şahsiyetinizi onlar var olacak şekilde kilitlemeye başlarsınız.


  Hipnoz işte bu anda devreye girerek, size yepyeni bir dünya ve yepyeni çıkış yolları gösterir. Stresten arınmış bir hayat tarzını nasıl kuracağınızı öğrendiniz.
 2. Ktockn1
  ismail

  Hipnoz insan zihninin derinliklerine inip insanın korku ve alışkanlıkları hatta daha fazlasına müdahale etmektir bu yüzden huylu huyundan vazgeçmiyorsa tek çözüm hipnozdur.Ama uzmanlara yaptırılmadığı takdirde ne olacağını bilemem
+ Yorum Gönder