+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Aşırı Kıskanç Kişiler Ne Gibi Davranışlar Sergilerler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Aşırı Kıskanç Kişiler Ne Gibi Davranışlar Sergilerler

  Aşırı Kıskanç Kişiler Ne Gibi Davranışlar Sergilemesi Hakkında Bilgi


  Aşırı Kıskanç Kişiler Ne Gibi Davranışlar Sergilerler1.jpg
  Aşırı kıskançlık duygusu yaşayan bir kişi birçok karmaşık duyguyu da beraberinde yaşadığı için son derece tehlikeli davranışlar gösterebilir. Özellikle bu duygu önüne geçilemez bir hal aldığında kişi davranışlarındak,
  i dengesizliği fark etmesine rağmen buna engel olamayabilir.
  Kıskanan kişi beraber olduğu kişiyi sürekli takip edebilir, telefonlarını, mesajlarını kontrol edebilir. Sahiplendiği kişiyi başkalarıyla iletişim halinde olmaması için eve kapatabilir, ailesi ve arkadaşlarıyla görüşmesini engelleyebilir. Böylece birlikte olduğu kişinin kimse tarafından görülmeyeceğine, fark,
  edilmeyeceğine hükmettiğinden içi bir nebze olsun rahat edebilir ama yine de günün belirli saatlerinde telefonla kontroller yaparak bu durumu sağlamlaştırmak isteyebilir. Bu davranışın hedefi genellikle kadınlar olurlar. Aşırı kıskanan kişi birlikte olduğu kişiye duygusal ve fiziksel şiddet uygulayabilir, bu kişiyi tehdit edebilir. Kıskançlığın çok ileri düzeyde olduğu durumlarda çiftlerden kıskanan taraf eşinin farklı cins bir doktor tarafından muayene edilmesini bile tolere edemeyebilerek ciddi sağlık komplikasyonlarının gelişmesine neden olabilir ve bu nedenle aşırı kıskanç olan kişiler mutlaka tedavi olmalıdırlar.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Kıskandığı kişiyi sürekli takip eder. Hep kaybetme duygusunu yaşar. Gerektiğinde çok asabi olur. Hatta çoğu zaman sinirli diyebiliriz. Bu durum çok can sıkıcı bir hâl almaya başlar. Eğer devam ederse şiddete bile başvurur. Yani şiddete meyillidirler.
+ Yorum Gönder