+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Psikoloji Kişisel Gelişim Forumunda Çağrı Merkezleri Hasta Ediyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Çağrı Merkezleri Hasta Ediyor

  Çağrı Merkezleri Hasta Etmesi Hakkında Bilgi

  Çağrı Merkezleri Hasta Ediyor1.jpg.


  Türkiye'de gelişen teknoloji, artan ,
  yenilikler ve geniş ürün yelpazesi büyük yarışların da doğmasına neden oluyor. Yarışlar tabi ki müşterinin lehine gelişen, firmalar arası yarış. Daha fazla müşteri memnuniyeti, daha fazla müşteri sadakati anlamına geldiğinden, parayı kaçırmak istemeyen firmalar kolları sıvıyor. Daha iyi hizmet vermenin ilk adımı ise çağrı merkezleri oluyor.  Çağrı merkezlerinin müşteri memnuniyeti sağlamak için mi yoksa müşteriyi paketleyip göndermek için çalıştıkları ayrı bir soru ve gerçekten tartışılması gereken bir konu.  Ne var ki Avrupa'da yine boş durmamışlar, bununla ilgili de bir araştırma yapmışlar. Evet, çağrı merkezini arayıp beklemek insan sağlığına zararlı! Beş ve üzeri sürede bekleyenlerin sağlığı tehdit altına giriyor.  Stres uzmanı Dr. Roger Henderson, çağrı ,
  merkezindeki beklemelerin strese ve ona bağlı kalp atışı yüksekliğine, baş ağrısına, avuç terlemesine neden olduğunu söylüyor. Ayrıca bu durumun kronik anksiyeteye, mide ve bağırsak sorunlarına neden olabileceğini de ekleyerek uyarıda bulunuyor.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Çağrı merkezleri insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. İnsanın sorununu beyan etmesi saatler sürünce insan strese girmekte ve psikolojik olarak etkilenmektedir.
+ Yorum Gönder